Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Green Podcast 35: kiedy w Polsce ruszy system kaucji za opakowania. Gospodarka obiegu zamkniętego to przyszłość czy utopia?

Green Podcast tym razem jest poświęcony odpadom. Agata Rzędowska rozmawia z Andrzejem Grzymałą, ekspertem rynku odpadów, dyrektorem zarządzającym i wiceprezesem zarządu w spółkach grupy RLG w Polsce

Najnowszy odcinek Green Podcast to rozmowa o meandrach przygotowań do wprowadzenia systemu kaucji za opakowania. Opowiada o nich Andrzej Grzymała z RLC Polska, spółki zajmującej się utylizacją baterii i akumulatorów, a także oferującej doradztwo środowiskowe i technologie zagospodarowania różnych frakcji odpadów.

Przed nami wielka rewolucja. Ludzie muszą oderwać się modelu, w którym wykorzystujemy surowce tylko jeden raz, na rzecz wielokrotnego przetwarzania tworzyw sztucznych, tekstyliów, metali ziem rzadkich. Kolejnym krokiem dla Polski będzie wprowadzenie systemu kaucji za opakowania. Gościa tego odcinka pytam o to, na jakim etapie są prace nad ustawą o systemie kaucyjnym, kiedy może ona wejść w życie i czy z dniem obowiązywania nowych przepisów zaczną być pobierane od konsumentów kaucje?

Więcej na temat gospodarki odpadami dowiesz się z tych artykułów:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies