Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Impossible Foods wprowadza na rynek kiełbasę roślinną. Ma skwierczeć na ogniu

Masz dość burgerów i roślinnego „kurczaka”? Nadchodzą roślinne kiełbaski

Amerykańska firma produkująca roślinne zamienniki mięsa, Impossible Foods, zapowiada, że jej oferta poszerzy się o kiełbaski. Będą występować w trzech wariantach smakowych: Bratwurst, Italian i Spisy. Mieszanki przypraw użytych do tych specjałów są sekretem producenta. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy Impossible Foods wprowadza na rynek szósty już produkt.

Przeczytaj też: Uważaj na roślinne zamienniki mięsa. Nie zawsze są zdrowe

Przyprawiony mielony farsz jest umieszczany w osłonce roślinnej i skręcany w tradycyjny sposób. Nowy produkt może być grillowany na otwartym ogniu, smażony, pieczony. Firma wierzy w fantazję kupujących.

– Nie poszliśmy na kompromis, Impossible Sausage będą chrupały i skwierczały. To doznania które konsumenci uwielbiają jedząc kiełbasy wieprzowe – powiedziała Laura Kliman, dyrektor ds. rozwoju nowych produktów w Impossible Foods.

Przeczytaj też: Czy wojna w Ukrainie wywoła głód w innych częściach świata?

Impossible Sausage ma sporo białka (11-12 gramów białka na porcję), mniej tłuszczu niż tradycyjne wyroby i zero cholesterolu. Do produkcji roślinnych kiełbasek zużywa się o prawie 80 proc. mniej wody niż do produkcji wyrobów wieprzowych. Redukcja emisji CO2 sięga ponad 70 proc. Impossible Foods wykorzystuje przede wszystkim białko sojowe. Dzięki temu powierzchnia upraw jest o 40 proc. mniejsza niż w przypadku bazowania na produkcji zwierzęcej.

Roślinne pętka będą w pierwszej kolejności kierowane na rynek amerykański. Premiera roślinnej wieprzowiny startupu odbyła się w 2020 roku podczas targów elektroniki użytkowej CES w Las Vegas. W założony w 2011 roku startup Impossible Foods zainwestował m.in. Bill Gates. To jedna z najszybciej rozwijających się firm, które produkują roślinne zamienniki mięsa. Założycielem jest emerytowany profesor biochemii z Uniwersytetu Stanforda, dr Patrick O. Brown.

W 2021 roku firma obniżyła ceny swoich roślinnych burgerów na rynku amerykańskim o blisko 20 proc.

Nie tylko Impossible Foods produkuje roślinne kiełbaski. W swojej ofercie mają je już Stella McCartney i jej Beyond Meat, a także polscy producenci: Dobra Kaloria, czy One Day More.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies