Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Jaka będzie przyszłość energetyki? Wypełnij ankietę, twoje zdanie też się liczy

Trwa badanie, które pomoże opracować scenariusze globalnej i krajowej przyszłości dla sektora

Jednym z głównych tematów, które poruszamy w serwisie green-news.pl, są ogromne zmiany zachodzące w energetyce w Polsce i na świecie. Na przykład wczoraj informowaliśmy, że szybko przybywa nowych źródeł energii ze słońca. Jest też duża szansa, że rząd jeszcze w tym roku zamówi energię z nowych farm wiatrowych o mocy 2,5 GW. To daje nadzieję, że odnawialne źródła energii zajmą istotną pozycję w systemie, zwłaszcza że ceny nowych instalacji spadają, a rząd uruchamia kolejne mechanizmy wsparcia.

Przeczytaj też: Branża wiatrowa obiecuje tysiące miejsc pracy

Mamy w Polsce gorących zwolenników zarówno OZE, jak i energetyki jądrowej, a także utrzymywania się przy węglu jak najdłużej się da. A może będzie tak, że to, czego byśmy chcieli, okaże się zbyt kosztowne? Z jakich źródeł Polska powinna czerpać energię, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko?

Przeczytaj też: Tesla z planami rozwoju w Polsce

Na te i inne pytania odpowie raport, który jesienią opublikuje Infuture Hatalska Foresight Institute. Będzie on bazować na badaniu ankietowym, do udziału w którym zachęcamy. Wypełnienie ankiety potrwa 10 minut. Na podstawie zebranych opinii Infuture opracuje scenariusze przyszłości dla globalnej i polskiej energetyki. Badanie jest anonimowe, a pozyskana wiedza i wyniki posłużą wyłącznie do statystycznych zestawień.

Wspólnie sprawdźmy, w jakiej rzeczywistości energetycznej możemy funkcjonować za kilka dekad. Ankietę możesz wypełnić pod tym linkiem.

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies