Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kredyt na fotowoltaikę? Credit Agricole ma specjalną ofertę dla rolników

Bank deklaruje, że poszerzy ofertę o finansowanie innych technologii wykorzystujących zieloną energię

Gdzie szukać pieniędzy na ekologiczne inwestycje? Pomocna w odpowiedzi na to pytanie może się okazać Wyszukiwarka EkoDotacji, o której przeczytasz w serwisie green-news.pl – znajduje się w niej ponad 100 programów finansowego wsparcia. Rozwiązaniem są też leasing oraz kredyty, których sektor finansowy oferuje coraz więcej. Świeżym przykładem jest Credit Agricole. Bank przygotował specjalną ofertę dla rolników chcących zainwestować w elektrownię fotowoltaiczną.

Przeczytaj też: DHL inwestuje w bezemisyjną flotę lotniczą

Instytucja finansowa informuje, że ma podpisane umowy partnerskie z dwoma spółkami zajmującymi się sprzedażą paneli fotowoltaicznych dla firm: Tauron Sprzedaż oraz Vivena Natura. W efekcie rolnicy, którzy chcą używać energii ze źródeł odnawialnych, mogą skorzystać z oferty kredytu na preferencyjnych warunkach. Dotyczy to zarówno zakupu, jak i montażu instalacji fotowoltaicznych. Bank zapewnia przy tym, że planuje poszerzać ofertę o finansowanie innych technologii wykorzystujących OZE.

Klienci z sektora agrobiznesu powinni wiedzieć, że minimalny wkład własny w ofercie Credit Agricole wynosi 10 proc. Kredytobiorcy płacący podatek rolny mogą odliczyć do 25 proc. kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną. Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji. Co istotne, kredyt od CA można przeznaczyć na refinansowanie wcześniej zaciągniętego kredytu na zakup i montaż fotowoltaiki. Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy prowadzić działalność rolniczą od co najmniej dwóch lat. Wyjątek stanowią tzw. młodzi rolnicy (poniżej 40 roku życia, właściciele gospodarstw rolnych o powierzchni co najmniej 1 ha). W ich przypadku okres prowadzenia działalności nie ma znaczenia.

Przeczytaj też: Szwedzka firma produkuje zamienniki mleka z ziemniaków

Z serwisu green-news.pl dowiesz się, że polska wieś zaprzyjaźniła się z fotowoltaiką. W nowoczesne rozwiązania z dziedziny energetyki inwestują m.in. gospodarstwa agroturystyczne. Pozwala im to podnieść rentowność biznesu. Po energooszczędne rozwiązania coraz chętniej sięgają też rolnicy. Dotyczy to w szczególności gospodarstw specjalizujących się w hodowli zwierząt, mleczarstwie oraz przetwórstwie żywności. Właściciele gruntów oddają też w dzierżawę ziemię pod budowę większej instalacji fotowoltaicznej. Rozwija się agrofotowoltaika, czyli jednoczesne wykorzystanie terenu pod uprawę oraz montaż specjalnie zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies