Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Masz zielony projekt, szukasz na niego pieniędzy? Ruszyła wyszukiwarka EkoDotacji

Narzędzie zawiera ponad 100 programów wsparcia i jest bezpłatne

Przybywa programów, dzięki którym można uzyskać finansowe wsparcie dla projektów dobrych dla klimatu i środowiska. To jest bardzo dobra informacja. Problem polega na tym, że firmom, organizacjom, ale też gospodarstwom domowym coraz trudniej znaleźć program wsparcia odpowiedni dla siebie. Dlatego Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu przygotował narzędzie, które ułatwia proces poszukiwania pieniędzy określanych jako ekodotacje.

Przeczytaj też: Farma słoneczna Gryf nabiera kształtów

Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu, działający w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, przekonuje, że uruchomiona przez niego Wyszukiwarka EkoDotacji zawiera ponad 100 programów finansowego wsparcia ekologicznych inwestycji. Rozwiązanie, które znajdziesz pod tym adresem, będzie aktualizowana na bieżąco, a korzystanie z niego oraz umieszczanie ofert jest bezpłatne.

Twórcy przekonują, że wyszukiwarka jest prosta w użyciu i mają rację. Użytkownik najpierw musi wskazać grupę do jakiej należy. Na liście są m.in. przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje, rolnicy czy osoby fizyczne. W kolejnym kroku należy określić typ inwestycji. Może to być wsparcie gospodarki wodnej, zielona infrastruktura, edukacja, badania, ale też inwestycje w budynkach (tu znajdziesz dotacje do odnawialnych źródeł energii i termomodernizacji). Ostatnim krokiem jest wybór województwa, w którym inwestycja będzie prowadzona.

Przeczytaj też: Raben z kredytem powiązanym ze zrównoważonym rozwojem

Wyszukiwarka EkoDotacji nie tylko dostarczy listę programów, ale też linki do ich stron. A jeśli narzędzie nie będzie mogło dopasować linków, przekieruje użytkownika na stronę lokalnych operatorów, u których można uzyskać stosowne informacje. Narzędzie odsyła m.in. do programu „Mój elektryk”, który ułatwia zakup samochodu elektrycznego. Dotacja wynosi ponad 18 tys. zł, przy czym cena samochodu nie może przekraczać 225 tys. zł. Na realizacje tego projektu przeznaczono pół miliarda zł. W wynikach wyszukiwania pojawia się także Mój prąd 3.0. Maksymalne dofinansowanie w tej edycji wynosi 3 tys. zł, a do rozdysponowania również jest 500 mln zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies