Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Credit Agricole pomyślał o planecie. Bank przesiada się na zieloną energię

Instytucja planuje w ciągu dwóch lat zmniejszyć swój ślad węglowy o połowę

Bank Credit Agricole pochwalił się, że podpisał aneks do umowy z Tauronem. Zakłada on, że 100 proc. energii elektrycznej kupowanej bezpośrednio przez bank będzie pochodzić z elektrowni wodnych i wiatrowych. Zasilanie oddziałów zieloną energią ma sprawić, że zmniejszy się nie tylko emisja dwutlenku węgla do atmosfery – ograniczenia powinny również objąć emisję dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów zawieszonych PM.

Przeczytaj też: Tauron ma ważne porozumienie z bankami

Instytucja zapewnia, że po zmianie kontraktu 95 proc. wykorzystywanej przez nią energii w placówkach bankowych będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Wyjątek stanowi kilkanaście oddziałów, w których dostawców prądu wybierają właściciele nieruchomości. Bank będzie ich jednak zachęcać do zakupu zielonej energii. Jednocześnie CA poinformował, że od stycznia tego roku jego centrala mieści się w kompleksie biurowym Business Garden we Wrocławiu. Przeniesienie centrali banku do nowej lokalizacji pozwoliło na ograniczenie emisji CO2 o 24 proc.

Wcześniej w green-news.pl pisaliśmy o innych działaniach Credit Agricole na rzecz ochrony środowiska. Bank zapewniał, że chce wspierać duże firmy w transformacji energetycznej i do 2030 r. zaprzestanie finansowania działalności związanej z wydobyciem i przetwórstwem węgla, ale też wyeliminuje z użycia w banku jednorazowe przedmioty z plastiku. Credit Agricole deklaruje też, że ma nową politykę w sprawie samochodów i planuje sukcesywnie wymieniać flotę pojazdów służbowych na samochody o napędzie elektrycznym lub hybrydowym.

Przeczytaj też: PGG dostanie miliony dofinansowania z UE

Zmiany mają objąć swym zasięgiem także ofertę banku – powinno w niej przybywać produktów tzw. „zielonej bankowości”. Na początku roku bank otworzył subskrypcję nowego produktu inwestycyjnego Invest Klimat, opartego o indeks spółek redukujących emisję CO2 do atmosfery. CA też ofertę kredytów na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych albo zakup samochodów elektrycznych. W ostatnim czasie do oferty trafił np. eko-kredyt „Zielony dom” przeznaczony na zakup lub budowę domu energooszczędnego, z marżą na poziomie 1,95 proc. i prowizją 0 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies