Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Autostrada do elektromobilności już działa. Sprawdź, którymi autostradami pojedziesz za darmo autem elektrycznym

Organizatorami akcji są Autopay oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych

Od 18 czerwca posiadacze samochodów elektrycznych mogą za darmo korzystać z płatnych odcinków autostrad A1 i A4. Wszystko za sprawą akcji Autostrada do elektromobilności, którą przygotowały Autopay oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). O inicjatywie tej pisaliśmy w green-news.pl już kilka tygodni temu, ale wtedy jeszcze nie były znane jej wszystkie szczegóły. Teraz wiadomo, że z darmowych przejazdów kierowcy będą mogli korzystać przynajmniej do 18 października.

Przeczytaj też: KitKat w wersji wegańskiej już dostępny w Polsce

Aby móc zrobić użytek z tego bonusu, należy przede wszystkim zarejestrować się w EV Klub Polska, a następnie w panelu klubowicza wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie (samochód musi być w pełni elektryczny), członek klubu otrzyma specjalnie wygenerowany link, dzięki któremu zarejestruje się lub zaloguje w aplikacji Autopay. Wystarczy w niej uzupełnić dane pojazdu, by cieszyć się darmowymi przejazdami.

Jakie oszczędności przynosi ta akcja? Kierowca korzystający z odcinka Gdańsk–Toruń autostrady AmberOne A1, jadący nad morze i z powrotem, może zaoszczędzić 60 zł. Z kolei na odcinku Katowice–Kraków autostrady A4, w obie strony można zaoszczędzić prawie 50 zł. Po okresie pilotażowym zostaną przeprowadzone analizy, które pozwolą wyciągnąć wnioski i ewentualnie kontynuować akcję. Skupią się one nie tylko na kwestiach ekonomicznych, ale też środowiskowych.

Przeczytaj też: Zmiany w programie „Czyste powietrze”

Przedstawiciele tej inicjatywy przekonują, że rozwój rynku samochodów elektrycznych wymaga nie tylko ustawowych przywilejów, ale też akcji popularyzujących auta na prąd. Najlepiej, jeśli wiążą się one z konkretnymi korzyściami dla uczestników. A przystąpienie do EV Klub Polska oznacza m.in. rabaty (do 10 proc.) na ładowanie aut elektrycznych w ramach sieci stacji ładowania GreenWay. Stopniowo mają być także wprowadzane benefity w postaci atrakcyjnych form finansowania pojazdów elektrycznych, ubezpieczeń czy rabatów na zakup i instalację domowych stacji ładowania.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies