Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
KitKat w wersji wegańskiej już dostępny w Polsce. Gdzie kupisz roślinną wersję popularnego batona?

Polska jest jednym z pierwszych rynków, na których pojawi się produkt zapowiedziany na początku roku

Do sklepów sieci Żabka jeszcze w czerwcu trafi wegańska wersja batona KitKat. Polska jest jednym z pierwszych, obok Estonii, Litwy, Łotwy, Portugalii i Wielkiej Brytanii rynków, na których pojawi się ten produkt. Już teraz Nestle zapowiada jednak, że batonik zostanie wprowadzony do kolejnych krajów, w tym do Australii oraz Brazylii.

Przeczytaj też: Zmiany klimatyczne uderzają w winnice

Na temat KitKat V możesz już przeczytać w serwisie green-news.pl. Kilka miesięcy temu spożywczy gigant ogłosił, że po dwóch latach pracy udało mu się stworzyć wegańską formułę dla popularnej przekąski. Firma deklarowała wówczas, że baton trafi do sprzedaży w tym roku, ale nie było jasne, na które rynki zdecyduje się koncern.

Nowy produkt stanowi połączenie wafelka oraz wegańskiej czekolady. Do jej produkcji wykorzystywane jest kakao pozyskiwane wyłącznie w sposób zrównoważony. Z kolei mleko, stosowane w wariancie klasycznym, zastąpiono roślinnym napojem na bazie ryżu. Roślinna receptura powstała w centrum badań i rozwoju słodyczy Nestle w Yorku w Wielkiej Brytanii. Firma zaznacza w swoim komunikacie, że prośby o stworzenie wegańskiej wersji batonika często pojawiały się w mediach społecznościowych. Skoro jest popyt, produkt powinien się utrzymać w ofercie. A klienci pewnie doczekają się kolejnych propozycji tego typu.

Przeczytaj też: Zmiany w programie „Czyste powietrze”

Nestle przypomina, że globalnie oferuje roślinne alternatywy nabiału na bazie ryżu, owsa, soi, kokosa, grochu i migdałów dostępne w różnych kategoriach. Wśród nich są m.in. lody bezmleczne, roślinne śmietanki do kawy, napoje na bazie ryżu, owsa i grochu, kawy, wegańskie alternatywy mleka skondensowanego, ale też sery bezmleczne, wykorzystywane w burgerach roślinnych. W Polsce w tym roku do sprzedaży weszły roślinne warianty kawy flat white w kapsułkach, które powstają na bazie napoju kokosowego i owsianego.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies