Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Korzystasz z ładowarek Taurona dla aut elektrycznych? Firma ma dla Ciebie promocję

Tauron zapowiada, że będzie rozbudowywać sieć stacji ładowania. Na koniec tego roku planuje mieć ich ponad 130

Dobra informacja dla posiadaczy samochodów elektrycznych: Tauron uruchomił dla nich program lojalnościowy na swoich stacjach ładowania. Obecnie działa ich 87, głównie w województwach śląskim (60) i dolnośląskim (16), ale w najbliższych kwartałach spółka planuje budowę kolejnych. Na koniec bieżącego roku liczba stacji ma przekroczyć 130.

Przeczytaj też: Tauron pozyskuje coraz więcej energii z farm wiatrowych

Kierowca korzystający w podstawowej taryfie z ładowarki typu AC (powolne ładowanie prądem zmiennym) za 1 kWh płaci obecnie 1,31 zł. Jeżeli zdecyduje się na ładowanie pojazdu na szybkiej stacji DC (ładowanie prądem stałym, takich stacji w sieci jest obecnie 17) będzie go to kosztowało 2,31 zł za 1 kWh. Oszczędności pojawią się, jeśli klient zarejestruje się w systemie eMAP. To aplikacja mobilna dostępna w marketach AppStore oraz Google Play.

Apka Taurona ułatwia wyszukiwanie dostępnej stacji, wyznacza do niej trasę, a także umożliwia autoryzację i rozliczenie płatności oraz samo ładowanie. Jej użytkownicy na każdą kilowatogodzinę w stacji AC zyskają 10 groszy upustu, a w przypadku stacji DC będą to 32 grosze. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Tauron oferuje też usługę Abonament Start w cenie 39,99 zł miesięcznie.

Przeczytaj też: Tauron uruchomił kolejną farmę fotowoltaiczną

W ramach tego rozwiązania klient otrzyma 15 proc. zniżki na ładowanie, obliczanej na podstawie końcowego rachunku. Firma wyjaśnia na przykładzie użytkownika samochodu elektrycznego, który skorzysta z szybkiej ładowarki i naładuje baterię, pobierając 30 kWh energii elektrycznej, że bez abonamentu zapłaciłby 59,70 zł. Z upustem jego rachunek będzie mniejszy o 8,95 zł. Dodatkowo w kwietniu spółka oferuje promocję, w ramach której decydując się na trzymiesięczny pakiet, klienci zapłacą 19,99 zł za każdy miesiąc trwania abonamentu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies