Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zostań udziałowcem farmy fotowoltaicznej. Rusza akcja crowdfundingowa

Columbus Energy i Farmy Fotowoltaiki zachęcają do finansowania społecznościowego elektrowni słonecznej w Nagoszynie. Potrzeba milionów złotych. Właśnie startuje kampania crowdfundingowa na Crowdway

We wtorek 9 marca br. ruszy crowdfundingowa emisja akcji Farm Fotowoltaiki promowana przez Crowdway. Będzie to pierwszy projekt z branży energetyki słonecznej promowany na tej platformie. Celem akcji jest pozyskanie ponad 4 mln zł i wprowadzenie spółki na NewConnect. Pieniądze pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW w Nagoszynie na Podkarpaciu. Instalacja ma być oddana do użytku na początku 2022 roku i zapewnić energię elektryczną dla kilkuset gospodarstw domowych.

Przeczytaj też: Robert Lewandowski inwestuje w OZE

Farma w Nagoszynie będzie jednym ze wspólnych przedsięwzięć Farm Fotowoltaiki i Columbus Energy. Partnerzy podzielili się kompetencjami. Farmy Fotowoltaiki będą szukać lokalizacji dla nowych projektów, a Columbus Energy zajmie się budową i uruchomieniem instalacji. W lutym 2021 r. podpisano umowy dzierżawy terenów pod budowę trzech kolejnych farm o łącznej mocy 3 MW. Łącznie konsorcjum planuje realizację co najmniej 25 takich projektów.

Przeczytaj też: W Polsce powstaje jedna z największych w Europie elektrowni słonecznych

Polska fotowoltaika zmienia się dynamicznie – pod względem przyrostu mocy zajęliśmy w 2019 roku piąte miejsce wśród krajów unijnych. – Od 2019 roku polski sektor fotowoltaiki (PV) był w stanie zmobilizować więcej kapitału na realizację inwestycji niż cała energetyka konwencjonalna – zauważa Grzegorz Wiśniewski, prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej. Co więcej, zdaniem ekspertów rynek dużych farm PV w Polsce dopiero się rozwija.

Zdjęcie: S O C I A L . C U T on Unsplash

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies