Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ta polska spółka ma kolejny patent na technologię słoneczną

ML System z Rzeszowa dostarcza fotowoltaikę zintegrowaną z budynkami. Ma już na koncie dziewięć patentów, a kolejne są w drodze

ML System specjalizuje się w technologiach fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV). Firma opatentowała wynalazek o nazwie „Fotoniczna szyba zespolona”. Składa się ona z trzech warstw oddzielonych izolacją: warstwa fotoniczna w połączeniu z odpowiednio dobranymi diodami LED pozwala na regulowanie transparentności szyby. Wewnętrzna część stanowi zintegrowaną warstwę grzewczą, a ta znajdująca się na zewnątrz zawiera ogniwa fotowoltaiczne i pozwala na generowanie energii elektrycznej.

Przeczytajcie też: Polskę czeka słoneczny boom wśród małych i średnich firm

– To kolejny krok w rozwoju naszej technologii, potwierdzający innowacyjny charakter oferowanych przez nas rozwiązań. W kolejnych kwartałach 2019 r. będziemy kontynuować projekty Quantum Glass, Ultra PV oraz Idea Lab. Stawiamy ponadto na dalszy rozwój potencjału eksportowego – komentuje Dawid Cycoń, prezes i współzałożyciel ML System.

Quantum Glass to szkło, które może działać jak panel słoneczny, czyli produkować energię. Ultra PV to wytwarzane na razie pilotażowo ultracienkie żaluzje (tzw. lamele). One również mają generować prąd. Z kolei projekt Idea Lab, o którym mówi Dawid Cycoń, polega na rozbudowie centrum badawczo-rozwojowego ML System.

Przeczytajcie też: Ta farma słoneczna jest większa niż Ostrołęka C

ML System jest rodzinną polską firmą, która rozwija i dostarcza na rynek innowacyjne rozwiązania. W ubiegłym roku weszła na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

KATEGORIA
INNOWACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies