Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ikea z nową ofertą paneli fotowoltaicznych. Podjęła współpracę z jednym z rynkowych liderów

Szwedzka firma zapewnia, że panele można kupić online. Nie zajmie to wiele czasu

Ikea zdecydowała się na nowe otwarcie w sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. Towarzyszy jej w tym nowy partner: Foton Technik, należąca do niemieckiego innogy spółka z branży fotowoltaicznej. Czy kolejna odsłona oferty „IKEA. Energia słoneczna dla domu” spotka się z większym zainteresowaniem klientów?

Przeczytaj też: USA wracają do Porozumienia paryskiego

Kilka lat temu szwedzka korporacja zaproponowała Polakom nowy produkt: panele fotowoltaiczne wraz z instalacją, za którą odpowiadała firma Geo Solar. Efekt? Raczej mizerny – latem ubiegłego roku media donosiły, że w ciągu trzech lat potentat handlu zdołał sprzedać zaledwie 1,5 tys. zestawów paneli. Jeśli weźmie się pod uwagę zasięg detalisty oraz gigantyczne zainteresowanie fotowoltaiką wśród Polaków, to wynik ten trudno określić inaczej niż kiepski. Przyszedł zatem czas na zmiany.

Partnerzy deklarują, że elementem nowej oferty jest przede wszystkim przyjazna dla klientów ścieżka sprzedaży. Cały proces można przejść zdalnie i nie powinien on zająć zbyt wiele czasu. Nowością jest też otwarcie się na klientów biznesowych Ikei. Z realizacją zamówień też nie powinno być problemów – Foton Technik ma już na swoim koncie ponad 17 tysięcy instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce. Co z cenami? Z komunikatu wynika, że projekty są dobierane do potrzeb klienta i wyceniane indywidualnie.

Przeczytaj też: Orlen tworzy własny akcelerator startupów

Klienci, którzy skorzystali wcześniej z oferty szwedzkiego sklepu w zakresie fotowoltaiki, nie powinni się martwić – firma zapewnia, że Geo Solar nadal będzie świadczyć serwis gwarancyjny. Bezpłatna gwarancja obejmuje moduły fotowoltaiczne (25 lat), falownik (10 lat), a także jakość wykonania oraz ilość produkowanej energii (prognoza oraz monitoring). Z informacji przekazanych przez Ikeę wynika, że sieć oferuje panele fotowoltaiczne na dziewięciu rykach, ale już za kilka lat chce je dostarczać we wszystkich 30 krajach, w których prowadzi działalność.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies