Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Darmowy przejazd autostradą A1 dla samochodów elektrycznych

To promocja dla użytkowników aplikacji Autopay

Zdaniem trójmiejskiej spółki Blue Media usprawnienie przejazdu przez bramki na autostradach może oznaczać konkretne korzyści w emisji dwutlenku węgla. Firma dowodzi, że samochód stojący na słońcu w korku przed wjazdem na płatny odcinek drogi może spalać nawet więcej paliwa niż to samo auto podczas jazdy. Stąd upowszechnienie się aplikacji Autopay będzie działać na zmniejszenie ilości CO2 w atmosferze.

Przeczytajcie także: Klimatyczna gafa prezesa GPW na antenie radia

Autopay to aplikacja mobilna, w której podaje się numer rejestracyjny samochodu i podpina pod nią kartę bankową. Na autostradowej bramce system rozpoznaje rejestrację i automatycznie podnosi szlaban a należność jest pobierana z rachunku karty. Obecnie Autopay działa na A1 a wkrótce ruszy także na A4. Więcej na temat aplikacji w serwisie Cashless.pl.

Przeczytajcie także: Oto jak łatwo pozbyć się worków na śmieci z domu

Jednocześnie Blue Media przygotowała promocję dla kierowców korzystających z samochodów elektrycznych. Jeśli zainstalują aplikację Autopay i za jej pomocą opłacą przejazd przez A1, otrzymają zwrot pierwszej opłaty. Ponadto firma deklaruje, że od każdej transakcji przekaże 1 grosz na budżet ekologiczny, z którego chce sfinansować m.in. plantację szybkorosnących drzew produkujących ogromne ilości tlenu. We współpracy z uczelniami wyższymi spółka chce posadzić 1 hektar takiego lasu.

KATEGORIA
WIADOMOŚCI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies