Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Wiadomo już, która firma będzie doradzać rządowi przy transformacji energetyki

To jedna z tzw. wielkiej czwórki konsultingu. Do końca roku ma opracować projekt przekształceń sektora

Ministerstwo Aktywów Państwowych, które będzie nadzorować niezbędne przy odchodzeniu od węgla przekształcenia w energetyce, wybrało swojego doradcę merytorycznego.

Przeczytaj też: Morskie farmy wiatrowe będą głównym punktem nowej strategii PGE

– Zakończyliśmy proces. Wybór padł na KPMG Advisory – powiedział cytowany przez PAP Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych i pełnomocnik rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. – Doradca ma czas do końca roku na przygotowanie projektu transformacji sektora elektroenergetycznego. Od samego początku będziemy z nim współpracować, powołamy zespoły, żeby włączyć w to też stronę społeczną – dodał Soboń.

Wiceminister zaznaczył, że koncepcja, o której wcześniej się mówiło, czyli połączenie dwóch grup energetycznych (szczegóły – tutaj) wcale nie musi zostać zrealizowana. Jego zdaniem możliwe są też inne modele restrukturyzacji. Pewne jest jednak to, że aktywa węglowe, czyli kopalnie i elektrownie, muszą zostać oddzielone od tych, które węgla nie potrzebują i dzięki temu mogą realizować niezbędne inwestycje w OZE i nowoczesne technologie.

Przeczytaj też: Zielona energia cenowo nokautuje gaz i węgiel

KPMG może przedstawić własną, niezależną wizję tego, jak cały proces mógłby przebiegać. W zależności od rekomendacji doradcy ustalony będzie plan działań. Wiadomo jednak, że będzie to proces rozłożony na lata.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies