Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Twój startup opracowuje technologie przyjazne środowisku? Orlen może pomóc rozwinąć je na szeroką skalę

Orlen Inventor Tech Day to program skierowany do wynalazców z Europy i Azji

Kilka tygodni pisaliśmy w green-news.pl, że Orlen przygotowuje się do zielonej rewolucji – koncern naftowy chce radykalnie zredukować emisje CO2 i osiągnąć neutralność klimatyczną do połowy stulecia. Oczywiście nie uda się tego osiągnąć bez odpowiedniego finansowania, ale korporacja sterowana przez Daniela Obajtka ma tego świadomość: w ciągu dekady zamierza wydać ponad 25 mld zł m.in. na projekty ograniczające oddziaływanie Orlenu na środowisko. Są pieniądze – potrzebne są też pomysły, które można dzięki nim zrealizować.

Przeczytaj też: Polski kierowca nie przywiązuje wagi do emisji CO2

Orlen Inventor Tech Day w zamyśle twórców ma łączyć. Kogo? Wynalazców stojących za innowacyjnymi technologiami z doświadczonymi pracownikami koncernu naftowego. Prezes Obajtek przekonuje, że właśnie taki miks pozwoli dokonać transformacji energetycznej i umożliwi firmie wejście w nowe obszary biznesowe. Poszukiwane technologie i pomysły wpisują się w kilka segmentów rynku: od zielonej energii i technologii wodorowych, przez biopaliwa drugiej generacji i nowe rodzaje katalizatorów, po rozwiązania z zakresu wychwytywania CO2 i obieg zamknięty w przemyśle.

Koncern liczy na to, że udział w akcji wezmą zarówno podmioty związane ze środowiskiem naukowym, jak i startupy. Kandydaci mogą aplikować przez stronę startuphub.pl/orlentechday i mają na to czas do 23 października. Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Organizator najpierw oceni poziom zaawansowania proponowanych rozwiązań i pozna oczekiwania kandydatów w zakresie przyszłej współpracy. Potem przyjdzie czas na ocenę przewag proponowanego rozwiązania w zakresie biznesowym i przemysłowym.

Przeczytaj też: Na Zalando pojawi się używana odzież

Jeżeli pomysł zostanie oceniony pozytywnie, ma szansę trafić do planowanego na grudzień finału imprezy. Organizator zaprosi do niego 15 podmiotów, które uzna za najbardziej perspektywiczne. Uzyskają one możliwość bezpośredniego pochwalenia się pomysłem zespołowi Orlenu. Formuła ta jest dobrze znana w środowisku startupowym i od lat się sprawdza. Jednocześnie Orlen przypomina, że do końca bieżącego roku uruchomi Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku. W założeniu powinno ono nakręcić rozwój technologiczny i stać się platformą współpracy między koncernem, biznesem, a światem nauki.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies