Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Columbus idzie po 500 mln zł z rynku zielonych obligacji. Potrzebuje pieniędzy na rozwój 

Obsługą emisji obligacji zajmie się państwowy BOŚ

Columbus Energy, fotowoltaiczna spółka z NewConnect informuje, iż za pośrednictwem podmiotu zależnego New Energy Investments wyemituje obligacje o łącznej wartości nominalnej 500 mln zł. Część z emitowanych papierów będzie spełniać kryteria zielonych obligacji GBP (Green Bond Principles), z których wpływy przyczyniają się do ekologicznie zrównoważonego rozwoju.

Przeczytaj też: W takim tempie Polska będzie wychodzić z węgla

Jak podaje spółka, obligacje zostaną wyemitowane w ramach oferty publicznej, w jednej lub kilku seriach. Minimalna wartość pierwszej serii wyniesie 70 mln zł. Obsługi całej emisji podjął się Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

Columbus jest jednym z krajowych liderów branży fotowoltaicznej. Skupia się na sprzedaży instalacji słonecznych dla klientów indywidualnych. Nowym etapem rozwoju mają być inwestycje we własne, wielkoskalowe projekty związane z OZE.

– Środki z emisji obligacji pozwolą nam w efektywny sposób finansować ich rozwój – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbusa. Przypomina, że w ostatnich dniach spółka zapowiedziała objęcie akcji Saule Technologies, która rozwija technologię perowskitów. Bazujące na nich ogniwa słoneczne zdaniem niektórych mogą przynieść rewolucję w całej branży fotowoltaicznej.

– Teraz skupimy się na zabezpieczeniu finansowania rozwijanych projektów OZE. Dzięki 15-letnim zielonym obligacjom będziemy mogli maksymalizować budowanie aktywów w grupie, patrząc nie tylko na jednorazową marżę w sprzedaży bezpośredniej, ale przede wszystkim długoterminowo, zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem – zapowiada Zieliński.

Przeczytaj też: Nowe dane o inwestycjach w energetyce. Świat stawia na OZE

Obligacje zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu przez warszawską giełdę rynku Catalyst. Spółka Columbus Energy nie będzie bezpośrednio odpowiedzialna za zobowiązania względem obligatariuszy.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies