Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Bezmięsne nuggetsy i hamburger. McDonald’s przechodzi na wege, choć na razie jeszcze nie w Polsce

Najbardziej znana na świecie sieć fast food, w Norwegii wprowadza do oferty produkty wege. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom coraz szerszej grupy klientów niejedzących mięsa

Choć jedzenie fast food nie powinno stanowić ważnej pozycji w jadłospisie osób dbających o zdrowie, to raz na jakiś czas można sobie na nie pozwolić bez większego uszczerbku na zdrowiu. Dotychczas wiadomo było, że jeśli nie jecie mięsa, to McDonald's lepiej omijać szerokim łukiem, bo i tak za wiele tam dla siebie nie znajdziecie. Jednak to może się wkróce zmienić.

Władze norweskiego oddziału najbardziej znanej na świecie sieci fast food podjęły decyzję o rozszerzeniu menu wegetariańskiego. Do obecnej w nim już wcześniej wegetariańskiej kanapki McFeast z kotletem z fasoli, sosem, serem, warzywami i musztardą dołączyły właśnie bezmięsne nuggetsy. Są zrobione z ciecierzycy, kalafiora, ziemniaków i paru innych warzyw oraz obtoczone w charakterystycznej panierce.

Wcześniej McDonald’s wprowadził wegańskie i wegetariańskie wersje klasycznych dań w Finlandii i Szwecji. Badania rynku pokazały, że coraz więcej klientów sieci chciałoby widzieć w menu bezmięsne potrawy ze względów zdrowotnych i klimatycznych. Ciekawe kiedy podobny ruch podejmą władze sieci w Polsce. Na razie możemy znaleźć np. wegańskie hotdogi na stacjach paliw, a supermarkety rozbudowują działy z jedzeniem wege i ekologicznym. Według danych zgromadzonych przez FAO (Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa) produkcja zwierząt rzeźnych, czyli w praktyce mięsa, odpowiedzialna jest za większą emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, niż np. transport.

KATEGORIA
WIADOMOŚCI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies