Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BMW stawia sprawę jasno: kupimy akumulatory wyprodukowane wyłącznie przy użyciu zielonej energii

Ważne jest nie tylko to, skąd pochodzi energia zasilajaca samochód na prąd, ale też jakich surowców użyto, by go wyprodukować

Jeden z niemieckich potentatów motoryzacyjnych ogłosił, że swoją elektryczną rewolucję chce oprzeć wyłącznie o akumulatory, które będzie można nazwać ekologicznymi. BMW, bo to o nim mowa, zamierza zamawiać baterie u tych dostawców, którzy będą w stanie wyprodukować je przy użyciu energii odnawialnej. Firma zakłada, że taki ruch pozwoli w ciągu dekady zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 10 mln ton.

Przeczytajcie także: Oto 10 największych mitów na temat fotowoltaiki

Decyzja BMW, o której donosi Agencja Reutera, ma znaczenie nie tylko symboliczne – koncern w ubiegłym roku zamówił u dostawców akumulatory do „elektryków” o wartości 10 mld euro. Zamówienie będą realizować Samsung SDI oraz CATL – jeden z największych na świecie producentów magazynów energii i baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. To właśnie szef Contemporary Amperex Technology Co. Limited zapowiedział niedawno, że jego firma może produkować baterie, które umożliwią autom przejechanie 2 mln kilometrów i będą służyć przez około 16 lat.

Przeczytajcie także: Już 28 lipca polska motoryzacja zacznie wstawać z kolan

Niemiecka firma zamierza w tym roku wprowadzić do sprzedaży elektryczne BMW iX3. W przyszłym roku na rynku powinny się pojawić modele iNEXT oraz i4. Jednocześnie koncern pracuje nad pojazdami z napędem wodorowym. Pod koniec pisałem w green-news.pl, że w roku 2022 na ulicach powinna się pojawić niewielka liczba aut wyposażonych w ogniwa paliwowe. Bazą dla nich będzie model X5. SUV z zielonym napędem nie zwiastuje jednak szerokiego wykorzystania tego rozwiązania przez niemieckiego producenta. Może się to zmienić pod koniec dekady, gdy zielony wodór stanie się bardziej dostępny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies