Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
ShareAction: BNP Paribas najlepszym bankiem w Europie pod względem zarządzania ryzykiem klimatycznym

ShareAction to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz przekształcenia systemu finansowego na przynoszący korzyści środowisku naturalnemu

BNP Paribas chwali się, że niezależna brytyjska organizacja pozarządowa ShareAction uznała go za najlepszy europejski bank pod względem wkładu w zarządzanie ryzykiem klimatycznym. W badaniu ShareAction 2020 grupa BNP Paribas zajęła pierwsze miejsce z ogólną oceną 63,2 proc., w porównaniu ze średnią 39,9 proc. dla wszystkich banków. BNP Paribas jest jednym z dwóch banków, które uzyskały wynik powyżej 60 proc. Najwyższe noty (od 75 proc. do 100 proc.) przyznano BNP za jakość dialogu z interesariuszami i ogólną strategię działania w dziedzinie klimatu.

Przeczytajcie także: Jakie paliwo dla Ostrołęki C?

– Jesteśmy jednym z pierwszych w Polsce banków, które zdecydowały się na odejście od finansowania sektora energetyki węglowej. Dodatkowo nieustannie rozwijamy ofertę produktów i usług opracowywanych wspólnie z międzynarodowymi i krajowymi instytucjami finansującymi (EBOR, EBI, BGK), które pomagają zwiększyć odporność na zmiany klimatu oraz im przeciwdziałać – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor biura CSR w BNP Paribas.

Przeczytajcie także: BNP Paribas pomoże wymienić kopciuchy

Ponadto w planach BNP Paribas jest wiele kolejnych działań w ramach wdrażania zrównoważonego finansowania. Jednym z nich jest analiza śladu ekologicznego całego portfela kredytowego – firm dziś i osób fizycznych w przyszłości – oraz ukierunkowanie go w celu stopniowego dostosowywania do celów porozumienia paryskiego.

Warto przypomnieć, że w Polsce nie tylko BNP Paribas, ale coraz więcej banków przyjmuje strategie odejścia od finansowania energetyki węglowej. Niedawno takie deklarację zrobiły m.in. mBank i Santander. Wcześniej – ING Bank Śląski.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies