Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas pomoże wymieniać kopciuchy. Bank przystąpił do porozumienia w sprawie programu „Czyste powietrze”

BNP Paribas jako pierwszy pochwalił się, że będzie finansować wymianę starych pieców w ramach rządowego programu prowadzonego przez NFOŚiGW

Bank BNP Paribas poinformował o przystąpieniu do podpisanego niedawno porozumienia między Związkiem Banków Polskich a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotyczy ono współpracy przy realizacji programu „Czyste powietrze”, którego celem jest m.in. wymiana tak zwanych kopciuchów, czyli starych pieców grzewczych.

Przeczytaj też: Czy susza wydrenuje nasze portfele?

– Jednym z naszych zobowiązań, podjętych w ramach strategii CSR (Corporate Social Responsibility, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu - red.), jest współpraca z klientami w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną. Już w 2011 roku grupa BNP Paribas za priorytet uznała inicjatywy służące zapobieganiu zmianom klimatu. Czujemy się biznesowymi weteranami działań na rzecz środowiska i nie mam wątpliwości, że doświadczenia, które możemy wnieść do programu, okażą się cenne – mówi Jarosław Rot, dyrektor zarządzający pionu zarządzania aktywami i pasywami w BNP Paribas.

Celem programu „Czyste powietrze” jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych za pomocą przestarzałych pieców i przy użyciu niskiej jakości paliwa. W ramach inicjatywy każdy, kto chce wymienić stare i nieefektywne źródło ciepła na nowoczesne i spełniające najwyższe normy, a także ocieplić dom, może ubiegać się o dotację. Współpraca NFOŚiGW z bankami, w tym z BNP Paribas, zapewni dodatkowe możliwości finansowania takich przedsięwzięć kredytem.

Przeczytaj też: BNP Paribas podsumowuje pierwszą edycję zielonych zmian

Z komunikatu BNP Paribas wynika, że bank wprowadzi do oferty nowy kredyt, który posłuży finansowaniu inwestycji wpisujących się w idee programu. Chodzi m.in. o prace termomodernizacyjne, wymianę przestarzałych źródeł ciepła oraz zakup urządzeń wspomagających efektywność energetyczną czy produkcję energii z odnawialnych źródeł, takich jak instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła. – Chcemy maksymalnie uprościć procedury. Dlatego połączymy wnioskowanie o dotację z programu „Czyste powietrze” z wnioskiem o udzielenie kredytu. Kredyty będą dostępne zarówno w oddziałach BNP Paribas, jak i za pośrednictwem naszych partnerów, którzy są dystrybutorami instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła – tłumaczy Jarosław Rot.

Fot.Wikipedia/JacekHalicki CC BY-SA 4.0

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies