Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Będzie się działo. Minister klimatu organizuje nabór do pierwszej Młodzieżowej Rady Klimatycznej

Prace rady ruszą po wakacjach. Cel? Doradzanie ministrowi Michałowi Kurtyce

Ministerstwo Klimatu skorzystało z okazji, jaką jest obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi, by ogłosić pierwszy w historii nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Kandydować mogą osoby od 13 roku życia. Górny pułap to już tak zwana „starsza młodzież” – osoby, które nie ukończyły 26 lat.
Rada będzie liczyć łącznie 32 członków, po dwie osoby z każdego województwa. Ma doradzać ministrowi klimatu.

Przeczytaj też: Nie damy sobie odebrać przyszłości, wołają młodzi

Czasu na przesłanie zgłoszenia jest sporo, bo nabór do rady trwa do 29 maja 2020 r. W przypadku zgłoszeń wysłanych tradycyjną pocztą decyduje data wpływu przesyłki do kancelarii ministerstwa. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go wraz z załącznikami. Kandydaci do 18 roku życia muszą też załączyć zgodę rodziców. Wszystkie szczegóły i dokumenty dotyczące tej inicjatywy resort opublikował tutaj.

Kandydatury będą oceniane na podstawie kryteriów formalnych i merytorycznych, a wyniki zostaną opublikowane 30 września 2020 r.

Przeczytaj też: Naukowcy murem za młodzieżą w sprawie klimatu

Minister Michał Kurtyka będzie miał niełatwy orzech do zgryzienia. Młodzi zdają się przejmować kwestiami klimatu dużo bardziej niż dorośli, o czym świadczy na przykład ich aktywność w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Pomysł, by rząd bardziej słuchał młodych, którzy będą ponosić konsekwencje obecnych decyzji rządów i społeczeństwa, wydaje się ze wszech miar słuszny. Powstaje jednak pytanie, czy ich głos zostanie rzeczywiście uszanowany.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies