Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kwietne łąki i sadzenie drzew. Grupa Enea z programem dobrych praktyk

Działania prośrodowiskowe odgrywają coraz większą rolę w społecznej odpowiedzialności biznesu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 18. przygotowało raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Tym razem znalazło się w nim blisko 1700 działań CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu). W porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza to wzrost o 10 proc. Swoje praktyki zgłosiło ponad 200 firm, a jedną z nich była Enea. Wśród jej działań nie mogło zabraknąć projektów skupiających się na środowisku.

Przeczytaj też: Przejęcie Energi przez Orlen staje się faktem

Wśród trzydziestu społecznie odpowiedzialnych praktyk grupy Enea, które znalazły się w ostatnim raporcie, dominują te z obszaru zaangażowania społecznego i wspierania lokalnych społeczności – stanowią ponad połowę listy. Firma sporo uwagi poświęciła także działaniom dotyczącym rynku pracy i środowiska. Jednak to działania związane z ochroną przyrody stanowią najdynamiczniej rozwijający się obszar CSR. Jakimi „zielonymi” osiągnięciami może pochwalić się pochwalić Enea?

Enea Wytwarzanie, stanowiąca część Grupy, w roku 2019 stworzyła łąkę kwietną w pobliżu bloku nr 11 Elektrowni Kozienice. Pomyślano nie tylko o miejscu, w którym owady mogą znaleźć pokarm – ulokowano tam również hotel dla tych pożytecznych stworzeń. W ubiegłym roku firma zorganizowała także (wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Komendą Powiatową Policji) forum lokalne „Środowisko dla elektrowni, elektrownia dla środowiska”. Program ten miał uwrażliwić młodszych odbiorców m.in. na kwestię odpowiedzialności wobec środowiska.

Przeczytaj też: Enea i Energa zakończą analizy w sprawie Ostrołęki do 7 maja

Na listę FOB trafiły też Enea EkoProjekty, czyli 13 prośrodowiskowych inicjatyw realizowanych przez grupę we współpracy z Lasami Państwowymi. Wśród akcji można wymienić akcję sadzenia 40 drzew na 40-lecie Elektrowni Połaniec, festyn przyrodniczo-edukacyjny w Pile, gdzie w zamian za elektrośmieci rozdawano sadzonki czy akcję odnowienia lasu w Nowej Soli. Zestawienie działań na rzecz środowiska zamyka program edukacyjno-ekologiczny, którego celem jest przybliżenie ludziom bogactwa świata przyrodniczego, chronionych gatunków roślin oraz zwierząt bytujących na terenie należącej do grupy Enea Elektrowni Kozienice, a także wokół niej.

Grupa współpracuje przy tym projekcie z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym oraz gminą Kozienice. Z raportu można się dowiedzieć, że w projekcie uczestniczyło blisko 2 tys. dzieci i młodzieży. Wkład do tego działania mieli także studenci uniwersytetów trzeciego wieku.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies