Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Colgate wprowadza na rynek pierwszą tubkę nadającą się do recyklingu. Podzieli się innowacyjnym rozwiązaniem z konkurencją 

Każdego roku na świecie produkuje się 20 miliardów tubek pasty do zębów. Opakowania trafiają do śmieci i są bezużyteczne

Produkowane do tej pory tubki pasty do zębów nie nadają się do przetwarzania. Prawie wszystkie wykonane są z arkuszy laminatu z tworzywa sztucznego oraz cienkiej warstwy aluminium. Colgate chce to zmienić. Informuje w komunikacie prasowym o wprowadzeniu na rynek całkowicie zdatnej do recyklingu tubki. Przy jej produkcji zastosowano polietylen o wysokiej gęstości (HDPE), który jest już szeroko wykorzystywany i przetwarzany.

Przeczytaj też: Europejczycy wyrzucają coraz mniej śmieci

Inżynierowie firmy Colgate obalili przekonanie, iż HDPE jest zbyt sztywnym materiałem, by móc go wykorzystać w produkcji łatwej do wyciskania tubki z pastą do zębów. Ich produkt ma być nie tylko wytwarzany seryjnie i nadawać się do recyklingu, ale też zapewniać wygodę użycia. Tubka past Colgate Smile for Good jest jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Colgate-Palmolive planuje, by do 2025 roku 100 proc. opakowań korporacji nadawało się do recyklingu.

Warto podkreślić, że Colgate nie zamierza chronić pomysłu przed konkurencją. Udostępni technologię innym, by tubki stały się częścią gospodarki obiegu zamkniętego. W ten sposób będzie można wyeliminować pokaźną część odpadów.

Przeczytaj też: Bruksela chce wprowadzić podatek od plastiku

Zmiany dotycząc nie tylko tubki. Pasty Colgate Smile for Good mają w sposób transparentny przekazywać informacje na temat zawartych w nich składników oraz ich funkcji. Niektórych klientów zapewne ucieszy fakt, że na kartonie produktów przejrzyście ma być opisywany skład i to w języku polskim. To może pomóc w podjęciu decyzji, czy daną pastę kupić, czy nie.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies