Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
LG Chem kupuje fabrykę we Wrocławiu. Będzie w niej produkować akumulatory dla samochodów elektrycznych

Południowokoreańska korporacja działa już w tym regionie

Południowokoreański LG Chem kupuje fabrykę w okolicach Wrocławia. Obiekt o powierzchni 223 tys. metrów kwadratowych należy obecnie do tureckiego potentata działającego na rynku elektroniki użytkowej, firmy Vestel, ale w przeszłości już kilkukrotnie zmieniał właściciela. Dla Koreańczyków znaczenie ma lokalizacja zakładów – znajdują się niedaleko LG Chem Wrocław Energy. Wartość transakcji ma wynieść 31,4 mln dolarów, czyli ponad 120 mln zł.

Przeczytaj też: Porsche otworzył potężny park ładowania samochodów elektrycznych

Zarówno już użytkowane przez LG fabryki, jak i obiekty obecnie przejmowany zakład, ulokowane są w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych i wchodzą w skład specjalnej strefy ekonomicznej. Korporacja z Korei Południowej zamierza poważnie zwiększyć swoje moce produkcyjne, by odpowiedzieć na rosnący popyt zgłaszany przez producentów samochodów elektrycznych. W gronie jej odbiorców wymienić można koncerny General Motors, Volkswagen, Hyundai Motor czy Renault.

W ubiegłym roku na rozwój swoich fabryk produkujących baterie firma wydała 3,2 mld dolarów. W bieżącym wydatki mają wynieść niemal tyle samo. LG Chem szybko zwiększa udziały w tym rynku – w styczniu br. wyniosły one 20 proc. i były dwa razy większe niż w analogicznym okresie 2019 r. Korporacja produkuje akumulatory w Korei Południowej, Chinach, USA i oczywiście w Polsce.

Przeczytaj też: Poczta Polska i Żabka testują największą ciężarówkę na prąd

Warto przypomnieć, że Tesla przygotowuje się do rozpoczęcia budowy Gigafactory 4 – zakładu pod Berlinem, w którym będą powstawać samochody i baterie amerykańskiej marki. Z kolei Francuzi i Niemcy wybudują własne fabryki za kilka miliardów euro, by uniezależnić się od dostawców z innych państw. W tym od LG Chem.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies