Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
General Electric umacnia pozycję w morskiej energetyce wiatrowej w Polsce

Dostawca energetycznych technologii zawarł porozumienie z ARP w sprawie działań na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii

Agencja Rozwoju Przemysłu ogłosiła, że od 17 stycznia łączy siły z General Electric. Będą wspólnie rozwijać możliwości produkcyjne i usługowe w sektorze nowoczesnych źródeł energii. Podpisały w tej sprawie list intencyjny. Najważniejszym elementem współpracy będzie rozwój morskich farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych w Polsce.

Przeczytaj też: Rząd ma pomysł na rozładowanie węglowej górki

Amerykański koncern GE jest bardzo aktywny w polskiej energetyce. Odpowiada za realizację węglowego projektu w Elektrowni Ostrołęka, w konsorcjum z Polimeksem-Mostostalem wygrał niedawno przetarg na budowę jednostek gazowych w Elektrowni Dolna Odra należących do PGE. GE nie zasypia gruszek w popiele również jeśli chodzi o rozwój farm wiatrowych. Dostarcza m.in. 81 turbin do największej w kraju farmy Potęgowo o mocy 220 MW.

GE rozwija też projekt największej na świecie morskiej turbiny wiatrowej Haliade X, która ma moc 12 MW. Technologia jest na etapie testów, które wypadają na tyle pomyślnie, że urządzenia są już kontraktowane przez firmy rozwijające morskie wiatraki w Europie i na świecie.

Przeczytaj też: Microsoft zapowiada ujemną emisję CO2

Wcześniej GE podpisało list intencyjny w sprawie współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Podobnie jak inni dostawcy energetycznych technologii, zapewnia, że zadba o zamówienia od lokalnych dostawców i wesprze produkcję elementów turbin w Polsce. To może oznaczać szansę na rozwój dla rodzimych przedsiębiorstw.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies