Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Innogy zbuduje farmy fotowoltaiczne o mocy 42 MW. Chwali się wygraną aukcją OZE

Projekty innogy Renewables Polska wygrały w aukcji URE dla instalacji o mocy do 1 MW. Uzyskały wsparcie na 15 lat

Spółka innogy poinformowała dzisiaj, że Urząd Regulacji Energetyki ogłosił właśnie wyniki aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych, dotyczącej instalacji do 1 MW. 42 projekty innogy Renewables Polska uzyskały w niej wsparcie na 15 lat.

Przeczytaj też: PGE i Ørsted zdecydowane na dalsze rozmowy

Jak czytam w informacji prasowej, zwycięskie projekty zostały przygotowane przez spółkę we współpracy z lokalnymi deweloperami. Nowe inwestycje o łącznej mocy zainstalowanej 42 MW powstaną w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Innogy chwali się, że przy realizacji niektórych projektów zaplanowano zastosowanie lekkiej konstrukcji nośnej zwanej PEG. Zajmuje ona mniej przestrzeni niż konwencjonalne instalacje oraz zapewnia niższe koszty wytwarzania energii elektrycznej. Innowacyjna technologia została opracowana przez spółkę Belectric, podmiot zależny innogy.

Przeczytaj też: Tauron buduje pierwszą farmę fotowoltaiczną

Naziemne instalacje fotowoltaiczne w trzech województwach mają uzupełniać portfel OZE, który jest w posiadaniu innogy. Spółka posiada już farmy wiatrowe o mocy 240 megawatów. Powstają kolejne, na przykład w Żukowicach na Dolnym Śląsku. Ta farma zostać uruchomiona w 2020 r. i będzie mieć moc 33 MW.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies