Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Rosjanie nie czekali na Cybertrucka od Tesli. Zbudowali kopię na bazie Łady

Zbudowana w garażu Tesla pojawiła się na ulicach Moskwy

Tesla Cybertruck to jedna z głośniejszych premier mijającego roku – nie tylko na rynku motoryzacyjnym. Jedni się z auta śmieją, drudzy ustawiają się w kolejce, by zapłacić kilkadziesiąt tysięcy dolarów za możliwość postawienia go w garażu. Chętni klienci muszą się jednak uzbroić w cierpliwość – pojazd trafi do nich najwcześniej za parę lat. No, chyba że będą zainteresowani rosyjską wersją stworzoną przez grupę amatorów w garażu.

Puszka Garaż (puszka po rosyjsku oznacza armatę) to kanał, który na platformie YouTube subskrybuje 345 tys. osób. Być może niebawem liczba śledzących wzrośnie, a to za sprawą projektu, o którym jest już głośno nie tylko w Rosji. Internetowi twórcy postanowili zbudować własnymi rękami Cybertrucka. A raczej coś, co na pierwszy rzut oka może przypominać pojazd przyszłości od Elona Muska.

Przeczytaj też: Nowoczesne miasto doczeka się autonomicznych pojazdów elektrycznych VW

Do eksperymentu wykorzystano samochód marki Łada. W tym przypadku nie można mówić o podobieństwie, ale trudno powiedzieć, by do Cybertrucka podobne było jakiekolwiek auto. Stary rosyjski samochód zniknął pod blaszanym opakowaniem nawiązującym do najnowszego amerykańskiego elektryka. I to zniknął na tyle, że jest w stanie zmylić większość przechodniów i kierowców. W ich oczy rzucało się przede wszystkim wielkie logo Tesli umieszczone na kołpakach. Czar pryska, gdy twórcy opuszczają swój pojazd – można to zrobić jedynie tylnym włazem, ponieważ bocznych drzwi zwyczajnie brak. Eksperyment staje się przez to niebezpieczny. Z drugiej strony, podczas premiery Cybertrucka okazało się, że i on nie jest on tak pancerny, jak zapowiadano.


Rosyjska Tesla wymagała sporo pracy, ale koszty zabawy wyniosły tylko około 5 tys. złotych. Suma może się jednak zwrócić i to z nawiązką – auto jest ponoć na sprzedaż za nieco ponad 650 tys. rubli, a zatem 40 tys. złotych. Znacznie taniej niż w przypadku prawdziwego pojazdu ze słynnym T. Do tego na samochód nie trzeba czekać kilka lat. Niestety, należy zapomnieć o ekologicznym napędzie elektrycznym – stara Łada zasilana jest benzyną.

Przeczytaj też: Pozbawione metali ciężkich, tanie i wydajne – takie baterie zapowiada IBM

Doniesień z futurystycznym pojazdem Tesli w roli głównej będzie pewnie przybywać. Na kolejkę klientów już zareagowało nowojorskie studio, które zaprojektowało dla właścicieli tych aut garaż Cybunker z funkcją mieszkalną. Początkowo pewnie i to miało być puszczeniem oka do odbiorców, a może się skończyć na niezłym biznesie. Machina dopiero się rozkręca.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies