Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Warszawa jest jedną z najbardziej przyjaznych weganom stolic świata. Ustępuje tylko kilku metropoliom

To może zaskakiwać, ale stolica jest dobrym do życia miejscem dla osób stroniących od mięsa i nabiału

Serwis HappyCow już od dwudziestu pomaga weganom i wegetarianom odnajdywać przyjazne im lokalizacje – zarówno w miejscowościach, w których żyją, jak i podczas bliższych i dalszych wypraw. Przez ten czas strona się rozwinęła, serwis pomaga też m.in. zrobić etyczne zakupy, dzieli się recenzjami i poradami, ale i przepisami. Można też tam trafić na ranking 10 miast najbardziej przyjaznych weganom. To może zaskakiwać, ale zaliczana jest do nich Warszawa.

Przeczytaj też: Pizza Hut i Starbucks taniej zaoferują niesprzedaną żywność

Trzeba przyznać, że polska stolica znalazła się w niezłym towarzystwie. Listę otwiera Londyn, na kolejnych miejscach umieszczono Nowy Jork, Berlin, Los Angeles i Toronto. Warszawie przypadła szósta pozycja. Do dziesiątki trafiły też Portland, Bangkok, Tel Awiw i Praga. Większość z tych miast to znane i wielkie metropolie. Tym razem jednak nie to było najważniejsze.

Przy tworzeniu zestawienia pod uwagę brane były następujące czynniki: liczba wegańskich lokali na określonej powierzchni miasta oraz liczba lokali wegetariańskich i z ofertą bezmięsną. Liczył się też stosunek wspomnianych danych do gęstości zaludnienia oraz ogólne wrażenie serwisu w kwestii przyjazności miasta weganom (tu w grę wchodzą festiwale, warsztaty, rozwój społeczności itp.). Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się mało prawdopodobne, by nasza stolica trafiła do zestawienia przypadkiem. Zwłaszcza że ekipa HappyCow na temat Warszawy napisała solidnie uzasadnioną recenzję.

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z szamponu w plastikowej butelce?

Zespół podkreśla, że w 2019 roku liczba lokali wege wzrosła w Warszawie, a ich zagęszczenie sprawia, że można bez większego problemu przemieszczać się na piechotę z jednego miejsca do drugiego. Autorzy wspominają o znanej sieci Krowarzywa, ale dorzucają do niej też kilkadziesiąt innych miejscówek: od restauracji sushi, lokali serwujących ramen i kuchnię śródziemnomorską, przez bary ze śniadaniami oraz z kuchnią polską, po opcje dla fanów kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej czy chińskiej. A do tego lodziarnie, cukiernie, kawiarnie, sklepy.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies