Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ekologiczny market Biedronki. Mniej plastiku, stacja ładowania samochodów i panele słoneczne na dachu

Właściciel sieci Biedronka robi pierwszy krok w kierunku zmniejszenia swojego wpływu na środowisko

Największa sieć dyskontów w Polsce chwali się otwarciem nowoczesnej placówki na warszawskiej Białołęce. Przy ul. Modlińskiej powstał market z proekologicznymi rozwiązaniami. Zaprojektowano go tak, by przynajmniej częściowo zmniejszać negatywny wpływ na środowisko. Tradycyjne papierowe reklamy zastąpiono ekranami LCD. Nowością mają być też papierowe torby na warzywa, owoce i pieczywo, które nadają się do recyklingu.

Przeczytaj też: Jeśli dbasz o środowisko, tym razem odpuść sobie Czarny Piątek

Dodatkowo na dachu znalazły się panele fotowoltaiczne, które mają w około 20 proc. zaspokajać zapotrzebowanie sklepu na energię. Natomiast obok niego stanęła dwupunktowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych od innogy. Jednocześnie na miejscu uruchomiono nowy punkt wypożyczania rowerów z sieci Nextbike. To już 390. wypożyczalnia Veturilo i jednocześnie 49. uruchomiona przy wsparciu sponsora.

Przy okazji tych doniesień Aleksandra Myczkowska-Utrata z Nextbike Polska poinformowała, że stacje rowerowe ulokowane w okolicy centrów handlowych i sklepów cieszą się dużą popularnością. Wraz z nową stacją oddano do użytku 15 stojaków. Teraz warszawski rower miejski składa się z około 5,7 tys. jednośladów.

Przeczytaj też: Chcesz coś zrobić dla klimatu? Nadaj ubraniom drugie życie

Na początku października na green-news.pl informowaliśmy, że w 2019 roku rowery Nextbike wypożyczono już 13 mln razy. Od uruchomienia usługi w 2011 roku wypożyczeń było aż 55 mln. Niestety, Nextbike nie wszędzie może się pochwalić dynamicznym rozwojem. Kilka tygodni temu podmiot złożył wniosek o upadłość operatora trójmiejskich rowerów Mevo.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies