Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tauron przyłączył tysiące nowych źródeł zielonej energii. Przybywa ich trzy razy szybciej niż przed rokiem

Tauron opublikowal dane o nowych OZE, które w obsługiwanej przez grupę sieci energetycznej pojawiły się w ciągu trzech kwartałów 2019 r.

Spółka sieciowa z grupy Tauron, czyli Tauron Dystrybucja w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku przyłączyła do sieci energetycznej 14,5 tys. odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy ponad 158 MW. To trzy razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Przeczytaj też: Zielonej energii jednak wciąż za mało

Wśród nowo przyłączonych mikroinstalacji w trzech kwartałach br. dominowały panele słoneczne. Oprócz tego przyłączone zostały trzy elektrownie wiatrowe i trzy wodne. Spółka dodała także 59 większych odnawialnych źródeł energii. Były to: elektrownia wodna, wiatrowa i wykorzystująca biogaz rolniczy.

Dla porównania w całym 2018 r. do sieci spółki zostało przyłączonych ponad 8 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 75 MW. Natomiast w trzech kwartałach ubiegłego roku Tauron przyłączył 4,9 tys. odnawialnych źródeł energii o mocy 46 MW.

Przeczytaj też: PGE zapowiada farmę słoneczną w Bełchatowie

W sumie grupa przyłączyła już do sieci energetycznej ponad 30 tys. odnawialnych źródeł energii o łącznej mocy 265 MW. Spółka nie podała szacunków co do oczekiwanego tempa, w jakim może przybywać nowych źródeł w kolejnych miesiącach. Jednak dane operatora systemu pokazują, że tempo wzrostu nie spada wraz z nadejściem jesieni i nawet jeśli inwestycje w mikro-OZE spowolnią w zimie, to przyszły rok będzie oznaczać kontynuację wzrostów.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies