Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Najbogatszy Polak chce inwestować nie tylko w atom, ale też morskie wiatraki

Michał Sołowow mocno zainteresował się bezemisyjnymi źródłami energii

Sołowowa interesują nie tylko małe elektrownie jądrowe, ale również farmy wiatrowe. Złożył wnioski o koncesje na budowę 800 MW na Bałtyku – czytam w czwartkowym „Pulsie Biznesu”.

Przeczytaj też: Czas zaplanować, co zastąpi Bełchatów

Dosłownie dwa dni wcześniej pojawiły się informacje o współpracy chemicznej spółki Synthos, którą kontroluje Sołowow z GE Hitachi. Ma ona dotyczyć budowy małych modułowych elektrowni jądrowych o mocy 300 MW, które na razie są na etapie projektowania.

To nie wyczerpuje ambicji inwestora. W marcu złożył też wniosek o zgody potrzebne do budowy morskich farm wiatrowych o mocy 800 MW. -Rozpatrzenie wniosku zostało zawieszone do czasu uchwalenia planu zagospodarowania terenów morskich. Mogę powiedzieć tylko tyle, że obszar, o który aplikujemy, jest objęty planem zagospodarowania terenów morskich i jeśli dostaniemy tzw. decyzję lokalizacyjną, to zbudujemy wiatraki na morzu” – przekazał PB Sołowow.

Przeczytaj też: Kontrowersyjny plakat o działaniach PKO BP

We wtorek największa grupa energetyczna, PGE, poinformowała, że na partnera do budowy swoich farm wiatrowych wybrała duńską firmę Ørsted. Nad rozwojem swoich projektów pracują też Polenergia, Orlen czy EDPR. Zainteresowanie wyraziły na razie Enea i Tauron i są na podobnym etapie jak Sołowow.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies