Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Respect Energy kupi energię wiatrową z farmy Taczalin

Zielona energia z dolnośląskiego parku wiatrowego, którym zarządzają firmy Uniplan i VSB Energie Odnawialne, trafi do klientów i odbiorców końcowych spółki

Dostawy energii wiatrowej z farmy Taczalin rozpoczną się w marcu tego roku i będą realizowane przez osiem kolejnych lat. W ramach umowy Respect Energy zakupi co roku 100 GWh zielonej energii, którą będzie sprzedawał klientom końcowym.

Kolejne porozumienie PPA w naszym portfelu to nie tylko odpowiedź na zawirowania na rynku energii, ale także gwarancja stabilnego jej przepływu dla naszych klientów na kolejne lata – stwierdził cytowany w komunikacie Respect Energy jej prezes Sebastian Jabłoński.

Dla farmy wiatrowej Taczalin, która działa od 2013 roku, jest to już druga podpisana umowa PPA. To dla tej farmy w przeszłości zawarto jedną z pierwszych w Polsce umów tego typu. Wtedy energia popłynęła do zlokalizowanej w Jaworze fabryki Mercedes Benz. Można o tym przeczytać we wpisie spółki na Linkedin.

Przeczytaj także: Google przyspiesza inwestycje w zieloną energię

Według danych rynkowych Pexapark, którego zespół doradczy wspierał transakcję, umowa między Respect Energy a właścicielami farmy wiatrowej Taczalin stanowi największą umowę PPA podpisaną z dostawcą energii elektrycznej w Polsce w tym roku kalendarzowym. Do tej pory w kraju ogłoszono 16 tego typu kontraktów, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu zakupem energii odnawialnej w Polsce.

Przedstawiciele Pexapark tłumaczą, że coraz większy popyt na zieloną energię w ramach długoterminowych umów PPA wynika nie tylko chęci zabezpieczenia dostaw zielonej energii na niestabilnym rynku. Jest to także sposób na wydobycie maksymalnej wartości z aktywów wiatrowych.

Przeczytaj także: Boryszew ma długoterminową umowę na dostawy energii ze słońca

Według danych Pexapark, którego zespół doradczy wspierał transakcję, umowa pomiędzy Respect Energy i właścicielami farmy Taczalin jest największym kontraktem PPA podpisanym z dostawcą energii elektrycznej w Polsce w ostatnich dwóch latach. Farma wiatrowa Taczalin składa się z 22 turbin, a jej łączna moc przekracza 45 MW.

Foto: materiały prasowe Respect Energy

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies