Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Boryszew ma długoterminową umowę na dostawy energii ze słońca

Spółka GoldenPeaks Capital będzie dostarczać energię z nowo wybudowanej farmy fotowoltaicznej jednej z największych prywatnych grup przemysłowych w Polsce

Stroną transakcji jest spółka Boryszew Green Energy and Gas, wchodząca w skład Grupy Boryszew, która zajmuje się dostawami energii elektrycznej i gazu zarówno w ramach grupy, jak i dla odbiorców zewnętrznych. W ramach 10-letniej umowy typu PPA (Power Purchase Agreement), GoldenPeaks Capital będzie sprzedawać rocznie 24 GWh energii odnawialnej, wytworzonej w nowo wybudowanej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 21 MW.

Przeczytaj także: Sieć barów McDonald’s zasilana zieloną energią z farmy Polenergii

Długoterminowy kontrakt, który pozwoli na pokrycie ok. 13-14 proc. zapotrzebowania Boryszewa na zieloną energię, jest jednym z elementów strategii ograniczania śladu węglowego grupy.

– Jako Boryszew Green Energy and Gas mamy bardzo ważną misję, polegającą na wspieraniu wszystkich naszych przedsiębiorstw w dekarbonizacji. Umowa PPA z GoldenPeaks Capital to kamień milowy dla naszej grupy , ustanawiający istotne trendy na polskim rynku – podkreśla cytowany w komunikacie Mikołaj Budzanowski, prezes Boryszew Green Energy and Gas i członek zarządu Boryszewa.

GoldenPeaks Capital jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów zielonej energii w Europie. Umowa z Boryszewem jest już dla spółki siódmą umową tego typu na zakup energii w Polsce.

Przeczytaj także: Aukcje OZE w odwrocie. Zakontraktowano niecałe 7 proc. energii elektrycznej

Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce. Specjalizuje się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Oprócz zakupu zielonej energii w ramach kontraktu PPA, grupa Boryszew inwestuje sama w instalacje fotowoltaiczne na terenie własnych zakładów. Łączna moc takich systemów przekracza obecnie 2,5 MW. Do końca przyszłego roku ta wartość ma się podwoić, a docelowo – w perspektywie dwóch lat ma sięgnąć 10 MW.

Foto: Freepik

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies