Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tauron ma nową platformę do zakupu energii. Usługa jest przeznaczona dla firm

Spółka szacuje, że w 2024 roku sprzedaż energii elektrycznej na platformie wyniesie około 5000 gigawatogodzin

Tauron uruchomił Platformę Obsługi Produktów, przeznaczoną dla biznesu. Za jej pośrednictwem można obsługiwać produkty takie jak Giełdowa Wycena Energii, Giełdowa Wycena Gazu i Giełdowa Wycena Praw Majątkowych.

„Platforma umożliwia między innymi składanie zgłoszeń zakupu przez klientów biznesowych w różnych trybach udostępnianych przez Tauron. Usprawni również pozyskiwanie informacji o statusie zakontraktowania oraz ułatwi komunikację i dostęp klientów do aktualnie obowiązujących dokumentów” – czytam w komunikacie spółki.

Przeczytaj też: Polskie górnictwo produkuje coraz mniej

Dzięki usłudze zgłaszanie zakupu energii elektrycznej czy gazu jest możliwe przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przełoży się to na oszczędności firm, ponieważ w każdej chwili będą mogły zakontraktować energię elektryczną, np. w momencie, gdy spadną ceny na rynku hurtowym.

W przyszłości za pośrednictwem platformy można obsługiwać zakup energii elektrycznej z OZE (odnawialne źródła energii) oraz innych produktów dla biznesu. W ramach produktów EKO Premium będzie można kontraktować prąd wytworzony w elektrowniach wiatrowych czy fotowoltaicznych.

Przeczytaj też: Siemens Energy dostanie 15 mld euro ratunkowej kroplówki

Według Taurona w 2024 roku platforma obsłuży transakcje obejmujące łącznie około 5000 GWh (5 TWh) energii elektrycznej. Oczekiwania są spore, biorąc pod uwagę, że w 2022 roku w całej Polsce zużyto 173,5 TWh energii elektrycznej. Oznaczałoby to, że prawie 3 proc. (2,8 proc.) obrotu energią miałoby odbywać się dzięki platformie spółki.

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies