Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tesla zaczęła produkować Cybertrucka. Futurystyczny pickup już wcześniej wzbudzał emocje

Trzeba było poczekać kilka lat, nadal jest kilka niewiadomych, ale Elon Musk i Tesla otwierają nowy etap działalności

Z linii montażowej zjechał pierwszy Cybertruck od Tesli. Elektryczny pickup został wyprodukowany w fabryce Giga Texas niedaleko Austin w USA. Montowane są tam inne modele koncernu, ale to właśnie zakłady w Teksasie zostały wytypowane do tego, by rozpocząć produkcję Cybertrucka.

Przeczytaj też: GreenWay stawia na ładowarki dla pojazdów ciężarowych

Na dowód startu produkcji na profilu Tesli na Twitterze (podobnie jak Tesla należącym do Elona Muska) zamieszczono fotografię pracowników zgromadzonych wokół pierwszego pickupa. Z samego zdjęcia niewiele można wywnioskować, bo ludzie zasłaniają samochód, widoczna jest tylko część jego charakterystycznego nadwozia.

O elektrycznym pickupie głośno zrobiło się pod koniec 2019 roku, gdy Elon Musk ogłosił, że Tesla pracuje nad nowym autem. Projekt od początku wywoływał ogromne emocje, nie tylko z powodu wpadki w trakcie prezentacji, gdy podobno bardzo wytrzymałe auto... zostało uszkodzone podczas pokazu.

Nazwa dobrze oddaje wygląd Cybertrucka. Kanciaste nadwozie i futurystyczny design sprawiły, że pojazd wyróżniał się od samego początku. Przypominał zresztą bardziej samochód z niewydanej wtedy jeszcze gry Cyberpunk 2077, a nie auto, które lada moment ma trafić na drogi na całym świecie. Chociaż zaprezentowano tylko prototyp, to jak chwalił się Musk, tuż po prezentacji wpłynęło 200 tys. zamówień na auto.

Przeczytaj też: Za trzy lata na świecie będzie ponad 100 mln osobowych elektryków

Na pierwszego Cybertrucka trzeba było poczekać ponad 3 lata, choć według pierwszych zapowiedzi auto miało trafić do sprzedaży już w 2021 roku. Dalsze plany Tesli na ten model pozostają jednak zagadką. Nie wiadomo, kiedy będzie można je kupić, jak wygląda jego wnętrze (nie zaprezentowano go w 2019 roku), jakie przeszło zmiany przez ostatnie lata. Wielką niewiadomą pozostaje cena.

Gdy elektrycznego pickupa pokazano światu, podstawowa wersja pickupa miała kosztować 40 tys. dolarów. Wraz z wyższą ceną – do 70 tys. dolarów – rósł np. zasięg elektrycznego auta. Może w niedalekiej przyszłości Tesla ujawni więcej szczegółów na temat Cybertrucka.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies