Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
innogy Polska rozpycha się na rynku energii słonecznej

Kończy przejęcie jednej z najszybciej rozwijających się spółek w świecie mikroinstalacji fotowoltaicznych

Sfinalizowaliśmy transakcję nabycia udziałów i tym samym staliśmy się jedynym udziałowcem w spółce Foton Technik, jednej z wiodących firm na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce – podało dzisiaj innogy Polska. Spółka wyjaśnia, że przejęcie pozwoli wzmocnić jej pozycję w różnych segmentach rynku odnawialnych źródeł energii oraz poszerzyć ofertę ekologicznych produktów i usług.

Przeczytaj też: Panele słoneczne na dachach w samym centrum Warszawy

– Branża fotowoltaiczna w Polsce będzie nadal dynamicznie się rozwijać. Jasno wskazuje na to stale rosnące zainteresowanie klientów odnawialnymi źródłami energii i coraz większa dostępność programów wsparcia jak również atrakcyjnych kredytów komercyjnych oferowanych dla tego rodzaju inwestycji – mówi Janusz Moroz, członek zarządu innogy Polska ds. handlu. Ocenia, że Foton Technik ma wszystkie atuty, by kontynuować dynamiczny wzrost, jaki odnotowała w ostatnich kwartałach.

Przeczytaj też: Tauron ucieka przed węglowym bankructwem

Rynek energetyki słonecznej w Polsce w ostatnich miesiącach coraz szybciej rośnie. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podają, że na 1 sierpnia bieżącego roku łączna moc instalacji fotowoltaicznych podłączonych do systemu energetycznego wyniosła ok. 883 MW. To oznacza wzrost o 148,9 proc. w skali roku i o ponad 15 proc. w ciągu jednego zaledwie miesiąca.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies