Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Więcej zielonych tras w Warszawie. Na torowiskach w Al. Jerozolimskich i Jana Pawła II spółka miejska posadzi rozchodnik

Rośliny na torowiskach to nie nowość w stolicy. Jak dotąd takich zielonych tras powstało 27 km

Tramwaje Warszawskie zazielenią torowiska w centrum Warszawy. Spółka poinformowała, że stanie się to na dwóch ulicach: w Alejach Jerozolimskich i Alei Jana Pawła II. Odcinek w Al. Jerozolimskich to 570 metrów między Pl. Zawiszy a ul. Żelazną, a Jana Pawła II - 668 metrów między Rondem ONZ a dworcem Warszawa Centralna.

Przeczytaj też: Samorządy zaczęły kontraktować prąd. Podwyżki nawet o 400 proc.

Razem daje to ponad 1200 metrów zielonych torów, które zostaną pokryte kilkoma gatunkami rozchodnika. „Dzięki temu, gdy roślina będzie kwitła, to torowisko będzie zmieniało kolor. Rozchodnik zostanie posadzony na podłożu do uprawy roślin, a pod nim znajdzie się warstwa, której zadaniem będzie magazynowanie wody” – czytam w informacji prasowej. Wybrano tę roślinę, ponieważ nie potrzebuje podlewania (w przeciwieństwie do trawy) i sprawdziła się już m.in. na torowisku na ul. Obozowej.

Przeczytaj też: Ranking czystych miast: wynik Warszawy rozczarowuje

Roślina ma zostać posadzona w ciągu 60 dni od podpisania umowy między Tramwajami Warszawskimi a firmą Werde, co nastąpiło 19 września. Prace przygotowawcze i rozkładanie rozchodnika mają być prowadzone w godzinach nocnych, dzięki czemu nie wystąpią utrudnienia w ruchu tramwajowym w stolicy. Powstanie zielonych odcinków torów w Al. Jerozolimskich i Jana Pawła II sprawi, że takich torowisk w Warszawie będzie łącznie ponad 28 km.

KATEGORIA
KLIMAT
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies