Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
European Energy ma finansowanie na farmę wiatrową Liskowo. Koszt projektu to 53 miliony euro

Według planów elektrownia ma zostać przyłączona w pierwszej połowie 2023 roku

Duńska firma European Energy A/S ogłosiła, że zapewniła sobie finansowanie kolejnego przedsięwzięcia w Polsce. Wartość projektu Farmy Wiatrowej Liskowo jest szacowana na około 53 mln euro, a wsparcie finansowe zapewnił Euler Hermes. Moc wytwórcza farmy ma wynieść 28,8 MW, a jej podpięcie do sieci nastąpi w pierwszym półroczu 2023 roku. Za wykonanie projektu odpowiedzialne jest konsorcjum Onde i P&Q.

Przeczytaj też: Czarną energią w kryzys. MKiŚ zmniejsza „zielone” obowiązki

European Energy w Polsce eksploatuje już farmy wiatrowe o mocy 40 MW, buduje też kolejne 91 MW nowych mocy, z czego dwie trzecie to projekty wiatrowe.

– Po efektywnej współpracy z NORD/LB w zakresie finansowania portfolio „Pomerania”, dopisaliśmy kolejny rozdział w postaci farmy Liskowo w Polsce. Wszyscy zaangażowani mogą być dumni z tego, co osiągnęli wobec obecnie panujących niestabilnych warunków rynkowych – mówi cytowany w komunikacie Irger Jacobs, Senior Transaction Manager w European Energy.

Przeczytaj też: NIK wzięła pod lupę polskie plany na morską energetykę

Jak zaznacza spółka, inwestycja w farmę Liskowo jest kolejnym krokiem w rozwój portfolio w Polsce. European Energy oszacowało, że nad Wisłą ma inwestycje – na razie w fazie rozwoju – o łącznej mocy ponad 4 GW.

Fot. materiały prasowe / Farma Wiatrowa Grzmiąca

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies