Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Stacje ładowania GreenWay Polska z zieloną energią z Polenergii

Operator sieci ładowania jest pierwszą w Polsce firmą, która otrzymała Certyfikat Energia 2051

Firma energetyczna Polenergia Sprzedaż przyznała operatorowi sieci ładowania GreenWay Polska swój pierwszy Certyfikat Energia 2051. Oznacza to, że 119 z ponad 300 działających w Polsce stacji GreenWay napędza zielona energia.

Przeczytaj też: Polenergia chce stawiać wiatraki na Litwie

Od maja 2021 r. do stycznia 2022 r. ładowarki tego największego w kraju operatorapobrały ponad 700 WMh energii z odnawialnych źródeł (OZE). GreenWay Polska wylicza, że dzięki takiej ilości prądu auta elektryczne mogły przejechać nawet 7 mln km. Biorąc pod uwagę, że to energia z zielonych źródeł, uniknięto emisji ponad 900 ton CO2. Dodatkowo udało się uniknąć emisji ponad 5,5 tony tlenków azotu – substancji wyjątkowo szkodliwych dla ludzi i zwierząt.

Przeczytaj też: Power Dot zapowiada budowę ponad 1000 stacji ładowania w Polsce

Certyfikat wystawiany przez Polenergia Sprzedaż to ułatwienie dla firm, które raportują ślad węglowy swojej działalności. Udokumentowane pochodzenie energii jest ważne w każdym z ogniw łańcucha wartości. Standard Energia 2051, jak podaje Polenergia, realizuje strategię Europejskiego Zielonego Ładu.

GreenWay Polska aktywnie włączył się niedawno w pomoc Ukrainie. Więcej o zaangażowaniu alternatywnych operatorów mobilności w pomoc w czasie wojny pisałam niemal miesiąc po jej wybuchu.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies