Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Elektryczne hulajnogi hive od dziś także na ulicach Krakowa i Poznania

Pojazdy wypożyczane pod tą marką od marca 2019 r. dostępne są w Warszawie, a od kwietnia we Wrocławiu

Należąca do Daimlera i BMW marka hive ogłosiła dzisiaj, że poprzez aplikację jej elektryczne hulajnogi można już wypożyczać w Krakowie i Poznaniu. Jak czytam w nadesłanej informacji prasowej, na ulicach tych miast pojawiło się właśnie kilkaset takich pojazdów.

Przeczytajcie także: Bird wjechał do Poznania

W Polsce z e-hulajnóg marki hive można korzystać od marca tego roku, najpierw w Warszawie, a następnie we Wrocławiu. Operator aplikacji deklaruje, że nasz kraj przoduje, jeśli chodzi o liczbę aglomeracji, w których firma zaoferowała swoją usługę. Natomiast hive ma dużą konkurencję w Polsce. W Warszawie podobne usługi oferuje już kilka firm.

Przeczytajcie także: Uber chce być bardziej eko

Ich sieć wypożyczalni rozrasta się w podobnym tempie. Na przykład amerykański Bird nie dalej niż tydzień temu udostępnił swoje hulajnogi w Poznaniu. Z kolei pojazdy Lime można wypożyczyć bezpośrednio w aplikacji Ubera. Na razie z nowej opcji skorzystają klienci amerykańskiego giganta, którzy znajdują się w trzech polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że Daimler i BMW są także właścicielami marki FreeNow (dawniej mytaxi). Można się zatem spodziewać, że hulajnogi hive wkrótce będzie można wypożyczać przez tę aplikację taksówkową. Zresztą firma nie zaprzecza, że planuje taką integrację obu platform.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies