Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Uber chce być bardziej eko. Teraz w jego aplikacji znajdziecie też elektryczne hulajnogi Lime

Na razie pojazdy w ten sposób można wypożyczać w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu

Uber rozszerza ofertę usług. W jego aplikacji od dzisiaj można wypożyczyć elektryczne hulajnogi Lime. Na razie z nowej opcji skorzystają klienci Ubera w trzech polskich miastach, czyli w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Amerykański pośrednik przewozowy zapowiada też, że e-hulajnogi Lime będzie można pożyczyć poprzez jego aplikację w Sztokholmie, Malmö, Pradze i Wiedniu.

Przeczytajcie także: Uber Green już w Polsce

Ceny za wypożyczenie hulajnóg pozostają bez zmian. Opłata początkowa wynosi 3 zł, a za każdą rozpoczętą minutę jazdy użytkownik płaci 0,50 zł. Lime jest obecne w Polsce od jesieni 2018 r. Nowość polega na tym, że teraz by pożyczyć elektryczny pojazd, nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji i dołączać do niej karty. Wystarczy apka Ubera.

Przeczytajcie także: W wypożyczalniach auta na minuty elektryki to nisza

Warto dodać, że to nie pierwszy projekt, za pomocą którego Uber nieśmiało próbuje wejść w erę czystego transportu. Pod koniec maja uruchomił, na razie tylko w formie testów i tylko w Krakowie, usługę Green, dzięki której poprzez jego aplikację można zamówić przejazd elektrycznym samochodem. Natomiast w 2020 r. w australijskim Melbourne ma ruszyć projekt, dzięki któremu zamiast samochodów po klientów Ubera przylecą elektryczne samoloty.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies