Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
mBank sfinansuje powstanie 34 elektrowni słonecznych. R.Power uzyskał na tę inwestycję 90 mln zł kredytu

Budowa elektrowni już się rozpoczęła. Będą uruchamiane sukcesywnie w czwartym kwartale tego roku i w pierwszym kwartale przyszłego

mBank poinformował przed chwilą, że z grupą R.Power podpisał umowę w sprawie finansowania projektów fotowoltaicznych, opiewającą na blisko 90 mln zł. Inwestycja obejmie budowę 34 elektrowni słonecznych o mocy 33 MW. Powstające instalacje zajmą obszar około 70 hektarów.

Przeczytaj także: Notowania energetyki na dnie

W nowych czystych elektrowniach rocznie zostanie wytworzonych ok. 35 tys. MWh energii, co zapewni energię dla 15 tys. gospodarstw domowych oraz przyczyni się do redukcji emisji dwutlenku węgla o 30 tys. ton rocznie.

Budowa elektrowni już się rozpoczęła, a uruchomienie instalacji następować będzie sukcesywnie w czwartym kwartale tego roku i w pierwszym kwartale przyszłego. Planowany okres eksploatacji to 25 lat.

Przeczytaj także: Instalacje fotowoltaiczne na dachach biur stają się modne

Jak czytam w informacji prasowej nadesłanej przez mBank, R.Power jest jednym z pionierów energetyki słonecznej w Polsce. Obecnie z portfelem o mocy ponad 800 MW przygotowywanych do budowy elektrowni, jest czołowym podmiotem na polskim rynku solarnym, prowadzącym działalność we wszystkich głównych obszarach rynku fotowoltaiki: przygotowywania i budowy elektrowni a także zarządzania istniejącymi instalacjami.

Fot. Grégory ROOSE z Pixabay

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies