Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Butelki po wodzie oddasz w sklepie. To nowa inicjatywa Carrefoura

Od kilku miesięcy sklepy francuskiej sieci odbierają od klientów butelki zwrotne bez konieczności okazywania paragonu

Odkręcasz butelkę z wodą, opróżniasz ją, a opakowanie ląduje w koszu na śmieci w domu, parku albo centrum miasta. To znany scenariusz, od lat utrwalany w Polsce. Ale tak nie musi być – na rynku przybywa np. wygodnych butelek filtrujących. A Carrefour wraca do popularnego niegdyś pomysłu: szklanych opakowań zwrotnych.

Przeczytaj też: Ruszyła budowa pierwszej modułowej elektrowni jądrowej

Sieć poinformowała, że wprowadziła do oferty wodę gazowaną Jurajska w szklanych butelkach kaucyjnych o pojemności 1 litra. Zarówno butelki, jak i skrzynki do ich transportu, są objęte systemem kaucyjnym w Carrefourze. Przy pierwszym zakupie klient za nie płaci, a przy kolejnych zakupach wymienia je na pełne opakowania już bez ponoszenia dodatkowych kosztów

Cel tego działania wydaje się oczywisty: ograniczone zostanie zużycie plastiku. Sklep zachęca klientów, by decydowali się właśnie na wodę w opakowaniach zwrotnych, a po ich opróżnieniu, wracali z butelką i powtarzali ten cykl. W ten sposób zamknięty zostanie obieg surowca. Zmiana w przypadku jednego produktu diametralnie nie zmieni oczywiście sytuacji, ale liczy się także edukowanie klientów i pokazywanie im, że można działać inaczej.

Przeczytaj też: Farma słoneczna Gryf nabiera kształtów

Z serwisu green-news.pl dowiesz się, że Carrefour od kwietnia odbiera od klientów butelki zwrotne bez konieczności okazywania paragonu. Osoby, które przychodzą do sklepu z opakowaniami tego typu, otrzymują pełen zwrot kaucji w postaci e-bonu. Można nim zapłacić za zakupy. Carrefour zapewnia w swoim komunikacie, że ta akcja przynosi już pozytywne rezultaty: klienci zwracają większą uwagę na oznaczenia opakowań i chętniej sięgają po produkty w butelkach zwrotnych.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies