Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Nowy sposób na sfinansowanie instalacji słonecznej: fotowoltaika w abonamencie

Firma Otovo nie wymaga od klientów wkładu własnego i gwarantuje serwis przez 20 lat

Szybko rośnie liczba Polaków, którzy zdecydowali się na własną instalację fotowoltaiczną. Przyczynił się do tego m.in. program „Mój prąd”, którego kolejna, trzecia już odsłona zostanie niebawem oficjalnie zaprezentowana. Pojawiają się też nowe sposoby finansowania paneli, w tym Solar as a Service. Firma Otovo wprowadza leasing dla klientów indywidualnych na fotowoltaikę. Ceny zaczynają się od 99 zł miesięcznie.

Przeczytaj też: Makarony Lubella będą bardziej przyjazne dla zwierząt

Norweski startup przekonuje, że jako pierwsza firma fotowoltaiczna w Polsce wychodzi z taką ofertą do klientów indywidualnych. Wcześniej rozwiązania tego typu były dostępne wyłącznie dla firm. Pomysł był już jednak sprawdzany w innych krajach – w USA cieszy się sporą popularnością. Wydaje się prawdopodobne, że w Europie branża będzie się rozwijać w podobnym kierunku. W końcu nie każdego stać na to, by pieniądze na panele wyłożyć z oszczędności, a prawie wszyscy chcą płacić mniejsze rachunki za prąd.

Oferta Otovo nie wymaga wkładu własnego. Norweska firma zajmuje się instalacją paneli oraz ich serwisowaniem (obowiązuje gwarancja na 20 lat, to na Otovo spoczywa obowiązek naprawy instalacji). Startup nie współpracuje z bankami i sam finansuje instalacje, więc transakcje powinny być szybko finalizowane. Firma wymaga jednak od klienta wydania upoważnienia do sprawdzenia go w bazie Biura Informacji Kredytowej. Spółka deklaruje, że dla pierwszych stu klientów przygotowała promocję, czyli 15 proc. zniżki w całym okresie trwania umowy.

Przeczytaj też: Żabka szykuje rozwój oferty dla wegan

Ile trzeba zapłacić za usługę i jakie płyną z tego korzyści? Aby uzyskać szczegółowe informacje, najlepiej zajrzeć na stronę firmy. W komunikacie Otovo przekonuje, że koszt raty dla średniej wielkości instalacji 5 KWp to ok.155 zł miesięcznie. Rata leasingu dla małej instalacji 3 kWp to z kolei 99 zł. Paulina Ackermann, dyrektor Otovo Polska, zapewnia natomiast, że decydując się na to rozwiązanie przeciętna rodzina będzie mogła zaoszczędzić na rachunkach za energię ok. 20 proc. rocznie w porównaniu z sytuacją, gdy kupuje się prąd bez instalacji PV. Startup wyjaśnia też, że klient może wcześniej wykupić instalację, ewentualnie dokonać cesji umowy na nowego właściciela domu.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies