Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
460 mln zł na farmy wiatrowe i słoneczne. BNP Paribas wspiera inwestycje w OZE

Qair planuje w Polsce zielone źródła energii o mocy nawet dwóch gigawatów

Bank BNP Paribas informuje, że kolejny raz będzie współpracował z aktywną w branży odnawialnych źródeł energii (OZE) firmą Qair Polska. Inwestor planuje budowę farm wiatrowych i słonecznych o łącznej mocy 106 MW (z tego 29 MW w fotowoltaice i 77 MW w energetyce wiatrowej). Aby zrealizować te projekty, Qair pozyskał 460 mln zł finansowania. Z tego 40 proc., czyli 184 mln zł dostarczy BNP Paribas.

Przeczytaj też: Polska w rok straciła na węglu 4 miliardy złotych

To już druga odsłona współpracy między BNP a Qair. Pierwsze umowy kredytowe ze spółkami zależnymi Qair Polska oraz jej partnerami o łącznej wartości 630 mln zł bank podpisał w maju 2020 r. w ramach konsorcjum z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR).

– Wspieranie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej to jeden z filarów naszej polityki odpowiedzialności wobec środowiska. Dynamika, z jaką działa w Polsce Qair, potwierdza, że to również segment rynku o ogromnych perspektywach – mówi Andre Boulanger, wiceprezes BNP Paribas.

W 2020 roku łączna wartość kredytów udzielonych przez bank w ramach zielonego finansowania przekroczyła 1,5 mld złotych, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Przeczytaj też: Ikea będzie sprzedawać części zamienne do swoich mebli

Qair deklaruje, że dzięki nowemu finansowaniu moc wytwórcza jego aktywów OZE przekroczy 300 MW. Spółka jest w Polsce obecna od 2015 roku. Posiada już działające farmy wiatrowe i słoneczne o mocy 131 MW. Kolejnych 174 MW jest w fazie realizacji. Na wczesnych etapach rozwoju są projekty o łącznej mocy 2000 MW.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies