Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas przechodzi na zieloną energię. Całość zużywanego przez bank prądu będzie pochodzić z OZE

BNP Paribas podpisał umowę na dostawę czystej energii z elektrowni wodnych firmy Respect Energy

BNP Paribas poinformował o podpisaniu z firmą Respect Energy umowy, na podstawie której 100 proc. kupowanej i zużywanej przez niego energii elektrycznej będzie pochodzić z elektrowni wodnych. Co roku bank we wszystkich swoich biurach zużywa w Polsce 23 GWh prądu. To oznacza, że przestawienie się przez BNP na energię wyłącznie z OZE pozwoli uniknąć emisji 15 tys. ton CO2 rocznie.

Przeczytaj też: Chcą ściąć emisję CO2 o 70 proc.

– Jestem przekonany, że dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej. Życzylibyśmy sobie, by za naszym przykładem także inne firmy nie bały się sięgać po proekologiczne rozwiązania, które będą z pożytkiem nie tylko dla nich, ale dla całej planety – powiedział Łukasz Jagła, Dyrektor Departamentu Zakupów Centralnych w Banku BNP Paribas.

Respect Energy to jeden z największych niezależnych podmiotów na rynku energii elektrycznej w Polsce. Działalność spółki skupia się na handlu hurtowym energią, prawami majątkowymi, gwarancjami pochodzenia a także na pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych i sprzedaży jej odbiorcom końcowym. Spółka aktualnie działa na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W 2019 roku obroty spółki wyniosły 2,79 miliarda złotych.

Przeczytaj też: Wybieraj eokologiczne środki transportu

BNP Paribas rozważa w przyszłości podpisanie z producentami energii umów PPA możliwość rozszerzenia współpracy z Respect Energry. Chodzi o możliwość podpisania kolejnych długoletnich kontraktów na odbiór zielonej energii, co pozwoli producentowi na dalsze inwestycje i zwiększenie mocy instalacji OZE. Tego typu działania będą w przyszłości silnym impulsem rozwoju zielonej energetyki w Polsce. Trzeba bowiem pamiętać, że kontraktowanie energii z istniejących już źródeł OZE nie przyczynia się do redukcji krajowej emisji: w systemie energetycznym wciąż około 75 proc. energii pochodzi z węgla.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies