Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Piotr Woźny odchodzi. Był prezesem NFOŚiGW dziewięć miesięcy

Woźny pracował głównie nad dwoma flagowymi programami: „Mój prąd” i „Czyste powietrze”

Wprost, powołując się na nieoficjalne źródła, podał, że Piotr Woźny, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), wcześniej pełnomocnik rządu do spraw programu „Czyste powietrze”, złożył rezygnację.

Udało mi się ten fakt potwierdzić. - Pełniłem służbę przez 36 miesięcy, a teraz kończę ten etap z zupełnie osobistych powodów. Zapraszam innych, teraz to oni mają okazję wykazać się w walce o czyste powietrze - powiedział Piotr Woźny.

Przeczytaj też: BNP Paribas i EBOiR sfinansują farmy wiatrowe i fotowoltaiczne

Woźny był prezesem NFOŚiGW tylko dziewięć miesięcy. W tym czasie udało się wdrożyć i rozwinąć program wspierania fotowoltaiki w domach „Mój prąd” oraz zdynamizować antysmogowy program „Czyste powietrze”. W tym pierwszym wnioski o dopłaty do domowych instalacji złożyło już 70 tys. osób.

Przeczytaj też: Orange inwestuje w Polsce w energię z OZE

W drugim - udało się zachęcić do współpracy banki, dzięki czemu jesienią można spodziewać się kredytów na cele termomodernizacji i wymiany starych pieców węglowych na czystsze źródła ciepła. Niedługo powinien też ruszyć system składania wniosków o dopłaty przez internet.

- W 2016 roku w Polsce wyprodukowano 200 tys. kotłów na węgiel. Wstępne dane pokazują, że w 2019 r. było ich już tylko 40 tys. Chcę myśleć, że trzy lata mojej pracy dla rządu się do tego przyczyniły - podsumowuje Woźny.

Na stronie internetowej NFOŚiGW usunięto już informacje dotyczące prezesa tej instytucji. Jego obowiązki przejął dotychczasowy wiceprezes, Dominik Bąk.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies