Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Żabka wprowadza hot doga bez mięsa. Wegan powinien zadowolić nawet proces przygotowania przekąski

Bezmięsne hot dogi mają być dostępne we wszystkich placówkach sieci w Polsce

Licząca ponad 6 tys. placówek sieć rozszerza swoją ofertę przekąsek na ciepło – Żabka zaoferuje klientom hot doga w wersji bez mięsa. Fastfood powstał z połączenia m.in. białka ziemniaczanego, białka z grochu oraz oleju rzepakowego i przypraw (bez glutaminianu sodu, fosforanów i konserwantów). Sklepy serwują go w standardowych bułkach, a do wyboru są sosy, do których przygotowania nie użyto składników pochodzenia zwierzęcego.

Przeczytaj też: Pizza Hut na dobre wprowadza do oferty pizzę z roślinnym zamiennikiem mięsa

Część klientów z pewnością ucieszy nie tylko informacja o nowym hot dogu, ale też opis jego przygotowania: wegańskie parówki są oddzielone od mięsnych, a do ich serwowania pracownik powinien używać innych narzędzi. To może uchronić Żabkę przed kłopotami, z jakimi zderzył się np. Burger King, gdy wprowadził do oferty bezmięsną kanapkę. Jednemu z klientów nie spodobał się właśnie sposób przygotowania posiłku, ponieważ produkty miały styczność z mięsem i tłuszczem zwierzęcym.

Przeczytaj też: Żywność w Biedronce tańsza o połowę. Cel – ograniczyć marnowanie jedzenia

Bezmięsne hot dogi mają być dostępne we wszystkich placówkach sieci w Polsce. To ciekawy eksperyment, ponieważ ten rodzaj przekąski cieszy się sporym powodzeniem wśród Polaków – w samej Żabce ma być sprzedawany średnio co 2 sekundy. Jego wegańska wersja może nie tylko ucieszyć osoby, które unikają mięsa, ale też skłonić pozostałych klientów do spróbowania czegoś nowego, w teorii zdrowszego i bardziej przyjaznego środowisku naturalnemu.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies