Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Transfer kadrowy z PGE Energia Odnawialna do zarządu PGNiG

Przy okazji wymiany władz w gazowym koncernie do zarządu PGNiG wchodzi menedżer o sporych kompetencjach w zakresie rozwoju projektów OZE

W czwartek odwołany został dotychczasowy prezes PGNiG, doświadczony w branży gazowej Piotr Woźniak. Zastąpi go Jerzy Kwieciński, wcześniej m.in. minister inwestycji i rozwoju oraz finansów. O takiej roszadzie kadrowej mówiło się na rynku już od kilku tygodni. Przypada ona na bardzo intensywny dla PGNiG i całego rynku gazu w Polsce okres – wystarczy powiedzieć, że również w czwartek gazowy operator Gaz-System ogłosił podpisanie umowy na zakup rur do planowanego gazociągu Baltic Pipe, którego budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Przeczytaj też: Wiodący producent turbin wiatrowych deklaruje neutralność klimatyczną

Z punktu widzenia green-news.pl wymiana kadr w PGNiG ważna jest z jednego powodu – do zarządu wchodzi Arkadiusz Sekściński, dotychczas p.o. prezesa w PGE Energia Odnawialna. Ma odpowiadać za sprawy rozwoju.

Arkadiusz Sekściński przed wejściem do zarządu PGE Energia Odnawialna był wcześniej m.in. w zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. Pozostaje mieć nadzieję, że jego wejście do zarządu PGNiG oznacza m.in. większe otwarcie się dostawcy gazu na nowe ekologiczne projekty, w tym rozwoju odnawialnych źródeł energii. Coraz więcej koncernów paliwowych na świecie otwarcie deklaruje transformację energetyczną, co pokazuje choćby przykład Equinora, z którym PGNiG współpracuje na szelfie norweskim.

Przeczytaj też: Największa na świecie farma wiatrowa zasili platformy wydobywcze

Do zarządu PGNiG wchodzą również kojarzeni z Orlenem Jarosław Wróbel i Przemysław Wacławski, a także Robert Perkowski, który zostanie wiceprezesm ds. operacyjnych.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: OZE, PGE, PGNIG

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies