Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Allegro przejdzie na energię ze słońca. Sklep internetowy zabezpieczył 10-letnią umowę

Właściciel największej europejskiej platformy handlowej zabezpieczył dziesięcioletnie dostawy zielonej energii z farm fotowoltaicznych R.Power. Dzięki umowie Allegro zredukuje swój węglowy ślad o 150 tys. ton CO2

Allegro przejdzie na energię odnawialną dzięki umowie podpisanej z niezależnym producentem energii z OZE – spółką R.Power. Kontakt zabezpiecza cenę zakupu ponad 200 GWh zielonej energii pochodzącej z farm fotowoltaicznych w okresie od 2025 do 2035. Taka ilość energii mogłaby zaspokoić roczne potrzeby 100 tys. gospodarstw domowych.

Przeczytaj także: Sieć barów McDonald’s zasilana zieloną energią z farmy Polenergii

Spółki zdecydowały się na podpisanie umowy w formule wirtualnego kontraktu PPA (z ang. Power Purchase Agreement), czyli najpopularniejszego dziś w Polsce typu umów bezpośrednich zawieranych pomiędzy producentem energii z OZE a firmą realizującą strategię dekarbonizacji swojego biznesu.
Dzięki dostawom energii ze słońca Allegro może ten proces przyspieszyć, redukując emisję dwutlenku węgla o blisko 150 tys. ton w okresie trwania umowy.

Umowa z R.Power jest częścią naszego planu dekarbonizacji, w ramach którego zobowiązaliśmy się do redukcji emisji we własnych operacjach o 38 proc. w odniesieniu do roku 2021 – mówi cytowana w komunikacie prasowym Anna Gorączka, menedżerka ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Allegro.

Przeczytaj także: Farma wiatrowa Polsatu zasili Google w Polsce. Grupy podpisały kontrakt

Allegro chwali się, że jako pierwsza firma z branży e-commerce i technologicznej w Polsce zdecydowało się na wdrażanie celów klimatycznych opartych o ambitną ścieżkę 1,5 stopnia Celsjusza. O tyle maksymalnie do 2050 roku może ocieplić się ziemska atmosfera, by uniknąć katastrofy klimatycznej. Globalne ustalenia w tej sprawie zawiera Porozumienie paryskie z 2015 roku. Cel 1,5 st. C. został też zaakceptowany przez Science Based Targets Initiatives (SBTi) jako cel oparty na nauce.

Długoterminowe umowy na dostawy energii są jednym z naszych priorytetów wzrostu. Jako grupa zamierzamy oferować przedsiębiorstwom ekologiczne rozwiązania, które nie tylko zabezpieczają ich ceny energii, ale także wspierają cele związane z ESG – podkreśla Przemek Pięta, prezes R.Power.

R.Power to niezależny producent energii słonecznej działający w Polsce, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. Firma obejmuje swoją działalnością cały łańcuch dostaw energii słonecznej, w tym rozwijanie elektrowni fotowoltaicznych. Portfel elektrowni słonecznych, które dostarczą zieloną energię dla Allegro, będzie serwisowany przez firmę Nomad Electric.

Foto: Allegro

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies